Лідери республіканців, включно з колишнім президентом Дональдом Трампом, дедалі частіше висловлюють скептицизм стосовно фінансової допомоги України
Президент США Джо Байден попросив конгресменів виділити ще 24 мільярди доларів для України. Таким чином він намагається перевірити двопартійну підтримку України в Сполучених Штатах.
Про це пише видання The New York Times.
"Президент підтвердив, що ми будемо підтримувати Україну, яка захищатиме свій суверенітет стільки, скільки знадобиться, - стратегія, яка успішно об'єднала наших союзників і партнерів і допомогла Україні захистити себе від російської агресії", - написала Шаланда Д. Янг, директор Адміністративно-бюджетного управління Білого дому, в листі до спікера Кевіна Маккарті, республіканця від Каліфорнії.
Це перший запит фінансової підтримки України для Байдена після того, як республіканці набрали більшість в Палаті представників у січні цього року у Конгресі США. Це непросте випробування для президента США.
Видання прогнозує, що це прохання стане перевіркою того, чи збереже американська допомога Україні двопартійну підтримку. Лідери республіканців, включно з колишнім президентом Дональдом Трампом, дедалі частіше висловлюють скептицизм щодо збільшення допомоги Україні.
У червні спікер Палати представників Кевін Маккарті заявив, що будь-який додатковий запит на асигнування для України "нікуди не дінеться", і що додаткова допомога має бути опрацьована в рамках звичайного процесу фінансування Конгресу. Минулого місяця 70 республіканців Палати представників проголосували за повне припинення фінансування України.
Запит президента містить $13,1 млрд на військову допомогу Україні та поповнення запасів озброєнь Пентагону, які використовуються для військових дій. Ще $8,5 млрд підуть на економічну, гуманітарну та іншу допомогу Україні та іншим країнам, що постраждали від війни. А $2,3 млрд - це залучення більшої допомоги від інших донорів через Світовий банк.
Запит на додаткові асигнування також становить $12 млрд на ліквідацію наслідків стихійних лих, $4 млрд на безпеку кордонів (зокрема, штат Техас) і $60 млн на оплату праці пожежників у дикій природі. Загальна сума запиту в 40 мільярдів доларів кине виклик лімітам витрат Білого дому, про які Байден домовився з Маккарті в травні.
"Конгрес не повинен витрачати більше мільярдів на підтримку продовження війни, в якій немає життєво важливих американських інтересів і де залишається реальний ризик ядерної ескалації", - сказав - заявив Ден Колдуелл, віце-президент Центру за оновлення Америки, правого аналітичного центру, впливового серед республіканців Палати представників і членів Кокусу свободи.
Згодом Колдуелл уточнив, що мова йде про ліміт боргів. Частина республіканців забов’язалась не надавати більше ніякої підтримки для України.
"Спікер Маккарті чітко дав зрозуміти після ухвалення угоди про ліміт боргу, що він не підтримає додаткові пакети видатків, подібні до того, який вимагає адміністрація Байдена. І він, і решта членів Республіканської партії Палати представників повинні виконати свою обіцянку, не просуваючи цей пакет допомоги", - наголосив він.
Запит не передбачає ніякої додаткової допомоги Тайваню, як повідомлялося раніше, але високопосадовці адміністрації стверджували, що попередні бюджетні запити президента до Пентагону передбачали надання надзвичайної допомоги Тайваню, якщо виникне така потреба.
Інформатор писав, що президент Сполучених Штатів Джо Байден надіслав запит до Конгресу. Він попросить додаткове фінансування України. Конгрес вже надав Україні близько 43 мільярдів доларів з моменту першого вторгнення Росії в країну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.