Баскетбольна Суперліга: "Хімік" приймав "Дніпро", "Тернопіль" приїхав до Запоріжжя, "Пометей" зустрівся з "Київ-Баскетом, а "Одеса" з "Харківськими Соколами".

Центральний поєдинок ігрового тижня Суперліги пройшов у Слобожанському.

«Київ-Баскет» чинив гідний опір, але все ж таки програв лідеру чемпіонату. Поступаючись по ходу матчу 18 очок, «Хімік» переламав хід зустрічі та обіграв «Дніпро».

Про перебіг подій у матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор .

У неділю, 19 грудня, відбулися чотири поєдинки розіграшу Суперліги. У Запоріжжі місцевий баскетбольний клуб приймав гостей із Тернополя. Команди розпочали матч вкрай нерезультативно. Наприкінці 6-ї хвилини рахунок був 5:4 на користь «Запоріжжя». Потім господарі стали діяти точніше у завершальній стадії атак та виграли першу чверть 12:5. А ось другу десятихвилинку гості розпочали з ривка 9:0 та захопили лідерство. Але гравці "Запоріжжя" змогли перехопити ініціативу. Точний дальній кидок Джозефа за 9 секунд до перерви дозволив "Запоріжжю" виграти першу половину матчу 27:24. Після відновлення гри «Запоріжжя» збільшило перевагу до восьми очок, а перед четвертою чвертю взагалі вело +20. У ситуації, що склалася, врятувати матч «Тернопільу» могло допомогти лише диво. Але, як відомо, чудес не буває, а якщо і бувають, то не в цьому випадку. Гравці «Запоріжжя» спокійно привели поєдинок до логічного кінця, здобувши перемогу.

«Дніпро» продовжив свій вояж узбережжям Чорного моря. Після поєдинку в Одесі, дніпряни у Южному зустрілися з «Хіміком». Господарі активніше розпочали матч і на другій хвилині повели 7:2. Потім «Дніпро» заробив 9 очок поспіль і вже сам став йти у відрив. Гравці «Хіміка» такої спритності від суперників не очікували і програли стартову десятихвилинку 16:30. Друга чверть не внесла перелом у гру. «Дніпро» тримало суперника на шанобливій відстані, і максимум чого зміг домогтися «Хімік» до перерви – це скоротити відставання до одинадцяти очок. А ось у третій чверті пішла вже зовсім інша гра. "Хімік" почав швидко скорочувати відставання і до середини третьої десятихвилинки відіграв 10 очок. Незабаром Джонс вивів уже команду господарів, але Купер швидко повернув лідерство «Дніпру». Проте за підсумками трьох чвертей рахунок на табло був на користь «Хіміка» – 62:59. До середини четвертої чверті різниця в рахунку збереглася, але за хвилину «Дніпро» вийшов уперед. За 24 секунди до фінальної сирени з мінімальною перевагою лідирував уже «Хімік». «Дніпро» став фолити, а Спенсер з лінії штрафних не схибив, реалізувавши 4 кидки. "Хімік" здобув важку вольову перемогу, відігравши по ходу матчу 18 очок відставання.

"Одеса" грала з "Харківськими Соколами". Із самого початку зустрічі на майданчику точилася рівна боротьба. Команди змінювали один одного у ролі лідера, а завершилася стартова десятихвилинка за мінімальної переваги господарів майданчика – 21:20. На 6-й хвилині другої чверті гості захопили лідерство та не відпускали його до перерви, забезпечивши собі перевагу у 5 очок. "Одеса" сиділа на хвості у суперника, не дозволяючи харків'янам збільшити відрив. Завершилася третя чверть за мінімальної переваги «Харківських Соколів» – 65:66. З початку заключної десятихвилинки розрив у рахунку почав зростати на користь команди гостей. «Одеса» вже не могла наздогнати «Харківські Соколи» і незабаром практично припинила опір.

Завершував ігровий тиждень центральний матч. У Слобожанському лідер регулярного чемпіонату "Прометей" приймав "Київ-Баскет". Гості повели +5, але вже за дві хвилини попереду був уже «Прометей». Господарі поступово збільшували відрив і виграли першу чверть із різницею у 6 очок. У другій чверті «Київ-Баскет» не лише відігрався, а й вийшов вперед на п'ять очок. «Прометей» не погодився з поточним станом справ та до перерви зрівняв рахунок – 37:37. У третій чверті лідер неодноразово змінювався. Також кілька разів рахунок був рівним. Нічим результат залишився і після тридцяти хвилин гри. До кінця четвертої хвилини заключної чверті "Прометей" повів +4. Ця перевага зрештою і виявилася вирішальною. «Київ-Баскет» вже не зміг наздогнати суперника та зазнав поразки. Ну а "Прометей" здобув ювілейну, двадцяту перемогу у чемпіонаті.

• "Запоріжжя" - "Тернопіль" 75:53 (12:5, 15:19, 26:9, 22:20);
  • "Хімік" - "Дніпро" 78:73 (16:30, 18:15, 28:14, 16:14);
  • "Одеса" - "Харківські Соколи" 80:94 (21:20, 25:31, 19:15, 15:28);
  • "Прометей" - "Київ-Баскет" 81:69 (19:13, 18:24, 19:19, 25:13).

Наступні матчі Суперліги відбудуться 24 грудня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про підсумки жеребкування Ліги націй УЄФА 2022/23, а також про результати поєдинків хокейної Суперліги України та баскетбольної Суперліги .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .