Балістичні ракети Ірану: росія планує нові масовані удари по Україні

Читать на русском

В ГУР розповіли, наскільки серйозною є небезпека для нашої країни

Читать на русском
Балістичні ракети Ірану: росія планує нові масовані удари по Україні
У агресора закінчується зброя

В ГУР розповіли, наскільки серйозною є небезпека для нашої країни

Нещодавно воєнна розвідка України підтвердила інформацію про домовленості про постачання іранських балістичних ракет до росії. Через вплив санкцій у рф є дефіцит сучасних озброєнь, тому вони намагаються придбати ракети в інших країнах. Влада кремля заручилася підтримкою Ірану - такої ж країни-терориста. 

Про балістичні ракети Тегерану та нові спроби путіна завдати Україні масованого удару повідомили представники ГУР МО. В інтерв’ю Військовому ТБ фахівці розповіли, як нова зброя зможе вплинути на хід війни.

Відомо, що після демонстрації реальних доказів, Тегеран змінив свою позицію та перестав заперечувати свою причетність до постачання озброєнь рф. Навпаки, тепер іранці самі заявили, що росія хоче придбати в них ракети Fateh-110 та Zolfaghar, а потім доставити їх повітряним шляхом до Криму та морським шляхом до російських портів на Каспії.

"Ми розуміємо загрозу застосування балістичних ракет проти нашої держави, тому сьогодні дуже активна позиція нашої дипломатії, військової розвідки та інших структур, які наполегливо працюють, щоб довести світовій спільноті, наскільки небезпечні поставки Іраном озброєнь до росії", - сказав представник ГУР МО Вадим Скібіцький.

Fateh-110 та Zolfaghar

Ці ракети літають балістичною траєкторією, вони не є крилатими (тому не змінюють траєкторію, у них просто немає такої функції). Балістичні ракети виходять високо вгору і летять різко вниз. За характеристиками Fateh-110 і Zolfaghar майже однакові, але, на думку деяких військових експертів, вони мають більш руйнівний вплив, ніж Точки У та Іскандери, виготовлені в росії. Балістичні ракети Ірану здатні вражати цілі на відстані від 300 до 700 км. За словами експертів, цими ракетами постараються остаточно зруйнувати українську енергетичну інфраструктуру. 

Але в минулому Fateh-110 і Zolfaghar "показали себе" не з кращої сторони. Під час випробувань тільки 3 з 10 випущених ракет майже влучили по цілі. Тому заявлена іранцями точність цих балістичних ракет, м'яко кажучи, не відповідає реальності. 

Чи може Україна захиститися від балістичних ракет

Проти такої зброї наша країна досі не має ефективного захисту, тому потребує великої кількості сучасних західних систем ППО та ПРО, які можуть надати партнери. Тому Україна якнайшвидше чекає від іноземних партнерів такої допомоги. 

"Ми розуміємо загрозу застосування балістичних ракет проти нашої держави, тому сьогодні дуже активна позиція нашої дипломатії, воєнної розвідки та інших структур, які наполегливо працюють, щоб довести світовій спільноті наскільки небезпечним є постачання іраном озброєнь до росії. Є практичні результати — після демонстрації реальних доказів, іран змінив свою позицію та перестав спростовувати свою причетність до постачання озброєнь росії. Активна робота на цьому напрямі триває". - розповіли в ГУР.

Вже 15-16 листопада росія може завдати масованого ракетного удару по Україні. Саме у ці дні на острові Балі буде проходити саміт країни "Великої двадцятки" (G20). Тому не виключено, що наступний удар рф готується завдати саме у дні, але поки що залишками своїх ракет та дронами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.