Багатодітна мати отримувала гроші замість найнятої «муніципальної няні», завдавши збитків на 50 400 гривень - що вирішив суд

Жінка отримувала грошову компенсацію за послугу муніципальна няня, однак така послуга їй ніколи не надавалась, оскільки дітей вона виховувала самостійно

Суд
Жінка привласнила кошти у розмірі 50 400 гривень замість найнятої муніципальної няні

Жінку, яка є матір'ю чотирьох дітей, звинувачують у вчиненні шахрайства. Вона отримувала кошти замість послуги "муніципальна няня", завдавши збитків на загальну суму 50 400 гривень. Про це йдеться у вироку Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області, опублікованому 30 січня 2025 року.

У кінці грудня 2021 року жінка, знаючи про порядок отримання відшкодування вартості послуги муніципальна няня та перелік документів, які необхідно для цього оформити, з метою реалізації свого умислу на заволодіння бюджетними коштами у вигляді компенсації за послуги муніципальна няня та незаконного збагачення, отримала від ФОП примірник договору №2127190515 про здійснення догляду за двома дітьми до трьох років, який 01.01.2022 року підписала та достовірно знаючи, що послуги муніципальна няня згідно з договором не будуть надаватись, подала до Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації документи, необхідні для отримання компенсації послуги муніципальна няня, що стали підставою для взяття її на облік, як заявника послуги, після чого упродовж періоду з січня 2022 року по березень 2022 року щомісячно подавала до Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації квитанції про оплату послуг за договором №2127190515 від 01.01.2022 року, внаслідок чого отримала право на грошову компенсацію за послугу муніципальна няня та шляхом обману заволоділа бюджетними коштами, які вона отримала від Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації як грошову компенсацію за послугу муніципальна няня за період з січня 2022 року по березень 2022 року в загальній сумі 12 600 гривень, які привласнила, спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму. Таким чином, вона вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство).

Крім цього, жінка, діючи повторно, на підставі укладеного 01.01.2022 року договору № 2127190515 з ФОП про здійснення догляду за двома дітьми до трьох років, достовірно знаючи, що послуги муніципальна няня згідно з договором фактично не надавались, упродовж періоду з травня 2022 року по січень 2023 року, щомісячно подавала до Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації квитанції про оплату послуг муніципальна няня, внаслідок чого отримала право на грошову компенсацію за вказану послугу та шляхом обману заволоділа бюджетними коштами, які вона отримала від Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації як грошову компенсацію за послугу муніципальна няня за період з травня 2022 року по січень 2023 року в загальній сумі 37 800 гривень, які привласнила, спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму. Таким чином, вона вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 КК України заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно.

У судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала повністю. Вона пояснила, що є мамою чотирьох малолітніх дітей, то одного разу в інтернеті знайшла інформацію про послуги "муніципальна няня", яка мала доглядати за її дітьми. Так, приблизно у грудні 2021 року звернулась до ФОП для отримання вищевказаної послуги, який зазначив про надання необхідних документів для оформлення послуги, вказавши, що вся процедура оформлення є офіційною. Всі з вказаних документів, які необхідно для цього оформлення, власноруч підписала та надала. Після цього, здійснила власний внесок за цю послугу, у розмірі 4 200 гривень, а згодом, кожен місяць з січня 2022 року по 31.01.2023 року подавала до Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації квитанції про оплату послуг муніципальна няня, згідно з якими отримувала грошову компенсацію за послугу муніципальна няня, однак така послуга їй ніколи не надавалась, оскільки дітей вона виховувала самостійно, а отримані від держави компенсації привласнювала собі. Зазначила, що догадувалась про незаконність таких дій, однак робила так через скрутне матеріальне становище. На даний час, вона частково погасила розмір завданих збитків, та надалі зобов'язалась повернути решту. Обвинувачена щиро розкаялась у вчиненому, просила суворо її не карати.

Яке покарання обрав суд?

Суд визнав жінку винною у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 1 ст. 190 КК України та призначив покарання у виді 200 годин громадських робіт; ч. 2 ст. 190 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначили покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік. На підставі ст. 75 КК України її від відбування призначеного основного покарання у виді 1 року позбавлення волі звільнили з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням на неї відповідно до ч. 1 ст. 76 КК України обов'язків періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти вказаний орган про зміну місця проживання, роботи.

Цивільний позов прокурора, в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації Львівської області до обвинуваченої про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням частково задовольнили. З неї на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації Львівської області стягнуть 11 200 гривень як відшкодування завданої шкоди.

Віктор Ожогін з 2014 року захищає Україну

Інформатор просить Президента присвоїти йому звання Герой України
Image

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube