Підрив Каховської ГЕС грає на руку Росії, - ISW

Читать на русском

iswОкупанти можуть використати катастрофу на станції, щоб ускладнити спроби контрнаступу України через Дніпро.

Читать на русском
Підрив Каховської ГЕС
Дослідники спростували аргументи рф щодо причетності України до теракту

iswОкупанти можуть використати катастрофу на станції, щоб ускладнити спроби контрнаступу України через Дніпро.

У Інституту вивчення війни (ISW) немає обʼєктивних даних про те, хто причетний до руйнування дамби Каховської ГЕС, однак, на думку аналітиків, більше в катастрофі була зацікавлена саме росія. 

Про це йдеться у зведенні Інституту від 7 червня.

"В даний час ISW не може дати остаточної оцінки відповідальності за інцидент 6 червня, але вважає, що баланс доказів, міркувань та риторики передбачає, що росіяни навмисно пошкодили греблю", - заявили дослідники.

Представники ISW нагадали, що 6 червня прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що українські сили нібито зробили диверсію на ГЕС через неможливість "досягнути своїх цілей" під час "повномасштабних наступльних дій".

"Це пояснення малоймовірне, оскільки українські сили ще не проводили широкомасштабних наступальних операцій", - констатували в Інституті.

Також дослідники пригадали, як міністр оборони росії Сергій Шойгу заявив, що українські сили мають намір направити сили з херсонського напряму для підтримки наступальних операцій, що "провалилися", в інших місцях і, таким чином, зруйнували дамбу, щоб перешкодити російським силам скористатися ослабленою українською обороною на західному (правому) березі. Херсонщини.

"Це пояснення також неправдоподібне, оскільки обмежені російські сили на східному (лівому) березі річки не становлять суттєвої загрози для західного (правого) берега, для захисту від якої були б потрібні великі українські сили", - додали в ISW.

Інститут також оцінив, що Росія може використати повінь, щоб розширити річку Дніпро та ускладнити українські спроби контрнаступу через і без того складний водний об'єкт.

Наявні кадри від 6 червня, підтверджені твердженнями російських блогерів, дозволяють припустити, що повінь змила українські позиції біля берегів Дніпра і змусила українські формування евакуюватися, перебуваючи під вогнем російської артилерії. Українські офіційні особи запевнили, що пошкодження греблі та подальше затоплення не завадять українській підготовці до контрнаступу, додали в ISW.

"Затоплення нижнього Дніпра навряд чи вплине на райони, в яких останнім часом відбувалися активні бойові дії", - йдеться в звіті ISW.

Затоплення в Херсонській області

Очільниця Голопристанської військової адміністрації Світлана Лінник заявила, що у населених пунктах Голопристанської громади вода продовжує прибувати та її рівень у деяких районах сягнув 3,5 метри.

Також відомо, що села Кардашинка та Кохани затоплені. Також вода продовжує прибувати в Голій Пристані, східна частина якої вже повністю під водою. У центральній частині міста рівень води сягає від 1 до 1,5 метра. Водночас затоплена берегова лінія села Старої Збур’ївки.

Місцеві жителі самотужки намагаються евакуюватися на човнах до безпечних місць.

“Благають про допомогу населення, будинки яких повністю у воді. Людям довелося всю ніч провести на дахах. Окупаційна влада не діє”, – зазначила Лінник.

Інформатор пояснював, чим загрожує підрив Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.