Азербайджан планує повномасштабну війну проти Вірменії — Пашинян

Читать на русском

Прем'єр Вірменії додав, що намір Азербайджану можна прочитати у всіх заявах та діях

Читать на русском
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян
Пашинян попередив про, вірогідно, плани війни Азербайджану

Прем'єр Вірменії додав, що намір Азербайджану можна прочитати у всіх заявах та діях

Прем'єр-міністр Вірменії, Нікол Пашинян, повідомив про плани Азербайджану щодо масштабної війни проти його країни. Під час засідання уряду Вірменії Пашинян зазначив, що останні агресивні дії Азербайджану на кордоні спричинили загибель чотирьох військовослужбовців. Прем'єр-міністр висловив співчуття рідним та близьким загиблих і підкреслив, що це ще один прояв деструктивної політики Азербайджану.

Зокрема, Пашинян повідомив, що загибель чотирьох прикордонників сталася 13 лютого під час виконання ними бойового чергування на кордоні з Азербайджаном. Ще 12 лютого азербайджанські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що на ділянці вірмено-азербайджанського кордону у районі населеного пункту Неркін Ханд вірменськими військовослужбовцями було відкрито вогонь і військовослужбовець збройних сил Азербайджану отримав поранення. Після цієї заяви і сталося порушення вогню з боку Азербайджану.

Пашинян зазначив, що обговорив також проблему безпеки кордонів та порушення угод. Він додав, що попри всі ці факти, його уряд прихильний до мирного процесу. Міністерство оборони Вірменії має суворий наказ не провокувати ніякої ескалації та не піддаватися на провокації попри обстріли з боку Азербайджану. 

"Наша позиція у цій ситуації дуже конструктивна. Ми говоримо, що для того, щоб війська відійшли з нинішніх позицій, необхідно відтворити на карті та на землі кордон Вірменія-Азербайджан та відвести війська двох країн від цієї лінії кордону. Тобто після відтворення кордону, якщо виявиться, що війська стоять не з того боку кордону, то обидві сторони мають відвести їх. Якщо по цю або ту сторону кордону виявляться війська іншої сторони, то їм потрібно відступити до кордону, який вже делімітований", - пояснив Пашинян.

Офіційний Баку ж, за словами вірменського прем'єра, намагається сформулювати цю ситуацію таким чином, щоби азербайджанські війська жодним чином не відступали з територій 31 села Вірменії. Пашинян ще раз від імені Вірменії підтвердив готовність Вірменії "йти на конкретні рішення, за принципами яких уже досягнуто домовленості".

Вірменія наполягає на територіальних принципах, що відображені в Алма-Атинській декларації 1991 року, та вважає, що ця декларація повинна стати основою для процесу делімітації з Азербайджаном. За цими принципами, територіальна цілісність кожної з країн має бути визнана, і кордони повинні бути відтворені на основі правових засад. Вірменія також пропонує два варіанти для проведення делімітації (договірне встановлення державного кордону за мапами - ред): першим - відтворити кордон уздовж усієї межі і розпочати його реалізацію, другим - розділити кордон на частини і делімітувати їх послідовно.

Однак, за словами Пашиняна, Азербайджан уникає таких рішень, йдучи шляхом локалізації та ігноруючи пропозиції Вірменії. Вірменія відмовляється від будь-яких дій, які могли би порушити суверенітет Азербайджану та стверджує свою готовність до мирного врегулювання конфлікту, додав він.

Ескалація та заяви Пашиняна про війну в Україні

Перед тим на кордоні обох країн сталися обстріли. Вірменія та Азербайджан звинуватили одне одного в завданні ударів. У Збройних силах Вірменії заявили, що азербайджанські військові завдали удару. Вірменська сторона має поранених. Нагадаємо, що Інформатор писав про те, що Пашинян знову поставив на місце кремль та відрікся від путіна. Очільник вірменського уряду сказав, що Вірменія не виступає, як союзник рф у війні проти України. Він зазначив, що Вірменія, як відповідальна держава має залишитись прихильна до своїх міжнародних зобов'язань, зокрема і тих, які заключено з росією.

Нагадаємо, що коли у жовтні 2023 року парламент Вірменії проголосував за приєднання до Міжнародного кримінального суду, речник кремля Дмитро Пєсков заявив, що країна прийняла "неправильне рішення", а в МЗС рф назвали такий крок "недружнім". Росія, вочевидь, Вірменію вважає політично підконтрольною країною, а відтак - союзником. 

Нагадаємо: Заздрість чи ницість - чому відома львівська мовознавиця Ірина Фаріон назвала пісню-переможицю відбору на Євробачення від Альони Альони та Jerry Heil "пісенним євронікчемством" - подробиці дивіться у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.