На кордоні між Вірменією та Азербайджаном знов неспокійно: країни звинувачують одна одну в обстрілах

Читать на русском

Єреван стверджує, що дії Баку призвели до загибелі чотирьох військових Збройних сил Вірменії біля східного кордону

Читать на русском
Вірменія, Азербайджан
Баку каже, що внаслідок обстрілу постраждав один військовий

Єреван стверджує, що дії Баку призвели до загибелі чотирьох військових Збройних сил Вірменії біля східного кордону

Вірменія та Азербайджан звинуватили один одного в обстрілі прикордонної території. Інциденти стались 12-13 лютого у Сюнікській області Вірменії та в Товузському районі Азербайджану. За твердженнями Єревану, загинули четверо вірменських військових, є поранені. Баку зі свого боку каже про одного постраждалого азербайджанського бійця.

Перед повідомленнями про обстріли премʼєр Вірменії Нікол Пашинян висловив надію, що країни підпишуть мирний договір. Водночас Азербайджан, за словами очільника вірменського уряду, тричі відмовлявся від переговорів. Про загострення повідомляють вірменські та азербайджанські міністерства оборони.

Так, ввечері 12 лютого влада Азербайджану оголосила про обстріл прикордонної території з боку Вірменії. У повідомленні Міноборони країни йшлося, що внаслідок атаки вірменських військових по прикордонному селу Коханабі постраждав один військовослужбовець.

Вже 13 лютого в пресслужбі Міноборони Вірменії повідомили, що вранці Збройні сили Азербайджану відкрили вогонь зі стрілецької зброї по позиціях вірменських військових. Це сталося у районі села Неркін Ханд біля східного кордону з Азербайджаном. Загинули четверо військовослужбовців ЗС Вірменії, є поранені.

Нове загострення між Вірменією та Азербайджаном: що цьому передувало

Після переходу Карабаху під контроль Баку внаслідок військової операції у вересні 2023 року, Вірменія та Азербайджан намагались домовитись про укладання мирної угоди. У нещодавньому інтервʼю Guardian прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан почав гальмувати процес, хоча сторони були "дуже близькі до остаточного узгодження тексту підсумкового договору".

Пашинян розповів, що Азербайджан тричі відмовився від участі у переговорах у різних форматах, після чого в Азербайджані було призначено президентські вибори. Очільник вірменського уряду висловив надію, що країни досягнуть укладення угоди після виборів. Позачергові президентські вибори в Азербайджані відбулись 7 лютого, на них з результатом 92,12% переміг чинний глава держави Ільхам Алієв. Він перебуває на цій посаді з 21 жовтня 2003 року.

Нагадаємо також: Валерій Залужний є головним та найнебезпечнішим конкурентом для Володимира Зеленського. Залишається тільки питання часу, коли сам главком подасть у відставку і яка буде публічна причина. Про це та багато іншого розповідає політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.