На 11 дільницях підсумки голосування анульовані через порушення
Чинний президент Азербайджану Ільхам Алієв здобув перемогу на позачергових президентських виборах 7 лютого. На 11 дільницях підсумки голосування анульовані через порушення. Опозиція назвала вибори сфальшованими і зажадала скасувати їхні підсумки.
Як повідомив Центрвиборчком Азербайджану, Ільхам Алієв перемагає з 92,12% голосів. Дані оприлюднили після опрацювання 100% бюлетенів.
Відомо, що ЦВК Азербайджану затвердила протокол виборів і вирішила направити його до Конституційного суду для затвердження результатів виборів. За результатами, визначеними комісією, президентом переобрано Ільхама Алієва, який набрав 4 567 458 голосів виборців, які взяли участь у виборах. За даними виборчкому, явка на позачергових президентських виборах становила 76,43%.
При цьому ЦВК анулювала результати голосування на 11 виборчих дільницях, де "було виявлено порушення, що перешкоджають визначенню волі виборців", повідомив на брифінгу заступник голови ЦВК Ровзат Гасимов.
За його даними, самовисуванець Захід Орудж набрав 2,17% (107632 голоси); Фазіль Мустафа від партії "Велике творення" - 1,99% (98421 голос); Гудрат Гасангулієв від партії "Народний фронт цілісного Азербайджану" – 1,72% (85 411 голосів); Разі Нуруллаєв від Партії національного фронту – 0,80% (39 643 голоси); Ельшад Мусаєв від партії "Великий Азербайджан" - 0,66% (32885 голосів); самовисуванець Фуад Алієв – 0,53% (26 517 голосів).
Спостережна місія Бюро з демократичних інститутів та прав людини та Парламентської асамблеї ОБСЄ заявила, що вибори в Азербайджані пройшли в умовах обмеження свобод, а суперники Ільхама Алієва не представляли реальної альтернативи. Серйозні порушення на виборах змушують засумніватись у результатах підрахунку голосів, наголосили європейські спостерігачі.
Термін повноважень Ільхама Алієва на посаді президента Азербайджану завершувався у 2025 році. У грудні 2023 року він вирішив провести дострокові вибори. Алієв пояснив своє рішення можливістю провести вибори на всій території країни, у тому числі в Нагірному Карабаху.
Нагадаємо також, що є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських Садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.