Лаври переможця: Алієв хоче переобратися позачергово

Читать на русском

Після повернення контролю над Нагірним Карабахом рейтинги президента Азербайджану високі як ніколи

Читать на русском
Ільхам Алієв
Президент-переможець не має реальних конкурентів

Після повернення контролю над Нагірним Карабахом рейтинги президента Азербайджану високі як ніколи

Баку планує провести позачергові президентські вибори 7 лютого 2024 року. Ймовірно, президент Азербайджану Ільхам Алієв розраховує підтвердити свій статус очільника держави на піку популярності після повернення контролю над Нагірним Карабахом. Він керує державою з 2003 року.

Як повідомляє азербайджанський Report, відповідне розпорядження підписав президент Ільхам Алієв. Центральній виборчій комісії доручено забезпечити проведення виборів.

В Азербайджані термін повноважень президента складає 7 років, а переобиратися він може необмежену кількість разів. Востаннє вибори президента Азербайджану проводились 11 квітня 2018 року. Тоді вони теж були позачерговими. Перемогу здобув Алієв, набравши 86,53 % голосів.

Пік популярності

Ймовірно, причиною такого рішення Алієва є бажання закріпити політичні рейтинги. Він хоче зафіксувати свій успіх як президента Азербайджану, який відновив територіальну цілісність. У листопаді він головував на військовому параді в Ханкенді, столиці Карабаху сказавши глядачам, що «ми показали всьому світу силу, рішучість і незламність духу азербайджанського народу». Його тріумф розділив союзник, президент Туреччини Реджеп Ердоган, який заявив, що тепер «перед регіоном відчиняється вікно можливостей».

Після закінчення бойових дій у Нагірному Карабасі з регіону виїхали, за деякими підрахунками, майже всі етнічні вірмени, хоч Алієв і запевняв, що їм нічого не загрожує. Натомість у країні діє програма повернення на відвойовану територію азербайджанського населення — влада заохочує громадян, які втекли від війни ще кілька десятків років тому повертатися додому. Крім того, позачергові вибори можна трактувати також як підтримку обраного курсу країни, адже влада Вірменії заявила, що Баку готує нову війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.