Імпорт електроенергії 28 жовтня відбуватиметься з п'яти країн
В окремих районах Сумської і Полтавської областей через наслідки нічних ворожих атак запроваджені аварійні відключення. Споживання електроенергії нижче, ніж попереднього робочого дня, тому користуватись потужними електроприладами краще у денні години – з 10:00 до 16:00. Про це 28 жовтня повідомили в Укренерго.
Ворог атакував енергооб’єкти в декількох областях. Через пошкодження в мережі обленерго на Сумщині були застосовані аварійні відключення в окремих районах Сумської і Полтавської областей. ГАВ будуть скасовані, як тільки завершаться аварійно-відновлювальні роботи.
Сьогодні, 28 жовтня, станом на 09:00, споживання електроенергії було на 3,5% нижчим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 25 жовтня. Вчора, 27 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2% нижчим, ніж попередньої неділі – 20 жовтня. Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00", - закликали в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 4 267 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 658 МВт.
Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук переконаний, що Україна близька до відключень електроенергії. Це пов'язане з тим, що через два тижні зростатиме споживання. Про це він сказав в ефірі Ранок.LIVE. При цьому експерт зазначив, що про одразу тривалі відключення поки не йдеться.
"Навантаження піде на електроенергію, мається на увазі на обігрівачі, як їх називають, і тоді дійсно можуть бути вже обмеження", — зазначив Корольчук.
Експерт наголосив, що відключення протягом 12 годин не загрожують Україні, поки не вдарять сильні морози. Але поки що таких прогнозів не передбачається.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.