Атака на Київстар - найбільша хакерська операція проти України за всю війну з росією - Британська розвідка

У британській розвідці підсумували наслідки атаки на Київстар та назвали її найбільшою спланованою операцією проти України за весь час війни

Британська розвідка, Київстар
У британській розвідці розповіли, що ймовірно, хакерська атака на Київстар була однією з найбільших з початку війни

Розвідка Британії вважає, що кібератака на Київстар була, ймовірно, найбільшою хакерською атакою з початку повномасштабної війни між Україною та росією. Це сповільнило чи повністю зупинило можливість мати зв'язок для багатьох громадян України. Також збій повпливав і на роботу інших сервісів з різноманітних індустрій. 

Про це повідомляється в новому розвідувальному огляді британського Міноборони за 16 грудня. За даними розвідників, 12 грудня найбільший мобільний оператор України "Київстар" потрапив під кібератаку.

Мережу було екстрено вимкнуто. Це вплинуло на постачання послуг надання зв'язку та Інтернету користувачам. У Київстарі кажуть, що особисті дані клієнтів не постраждали під час атаки. Ця кібератака порушила роботу й банківської інфраструктури, яка була долучена до Київстару, а також термінів на місцях торгівлі. Окрім того, провідний український банк Monobank зазнав DDoS-атаки, яка призвела до порушення доступу до вебсайту банку.

"Оскільки державні ресурси та екстрені служби України постраждали, цей інцидент, ймовірно, є однією з наймасштабніших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабного", - резюмували у розвідці розвідка.

Чи треба змінювати паролі в Київстарі

Директорка з корпоративних комунікацій Анна Захараш заявила, що витоку персональних даних Київстару не відбулось, тому усі паролі можна і не змінювати. Проте, якщо користувач хоче змінити задля власної безпеки - він це може зробити у будь-який момент. Станом на 15 грудня ніякої безпеки для клієнтів сервісу не існувало.

"Але якщо ви хочете це зробити... звичайно, ніхто не буде вас зупиняти. Але ще раз повідомляю... Персональні дані не були скомпрометовані", - зазначила представниця Київстару.

Що кажуть експерти про атаку на Київстар

Колишній член правління Київстару Андрій Осадчук розповів, що якби технічна команда оператора не впоралась з початком відновленням мережі, то ця надзвичайна ситуація тривала б ще декілька днів. Інші два мобільних оператори Лайфселл і Водафон також не працювали б, адже від початку атаки на мережу Київстар було перекрито національний роумінг.

"Як було публічно повідомлено, вчора з самого початку атаки на мережу Київстар миттєво закрили національний роумінг на мережі Лайфселл і Водафон. Це рішення за ініціативи СБУ було дуже розумним, бо його метою було уберегти дві інші мережі від аналогічного колапсу, який точно б стався внаслідок одномоментно напливу мільйонів нових клієнтів з боку Київстар. Жодна мережа не здатна такого витримати. Неможливо в трилітрову банку залити десять літрів без відповідних втрат рідини. В роботах мереж та сама логіка", - заявив Осадчук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube