Абонентам Київстар порадили змінити всі паролі на телефоні: чому особливо у зоні ризику військові

Від цього залежить не лише безпека цивільних, але й наших військових

Наслідки атаки на Київстар
Абонентам Київстар порадили змінити паролі. Колаж: Інформатор

Після нещодавньої масштабної кібератаки на оператора Київстар усім абонентам радять змінити всі паролі на телефоні. Таку заяву співзасновник компанії Cyber Unit Technologies Єгор Аушев. За його словами, від цього залежить не лише безпека цивільних, але й наших військових.

Про це він сказав в інтерв’ю NV Бізнес. Він наголосив на тому, що паролі варто змінювати регулярно, а не тільки під час загроз.

“Якщо щось відбувається, те, чого ви не розумієте, не зайвим буде змінити паролі на тих ресурсах, якими ви користуєтеся. Регулярно відбуваються крадіжки даних. Ми перебуваємо в стані війни, кібервійни, зокрема”, – наголосив Аушев. 

За його словами, паролі варто змінити навіть у випадку, якщо ви цього не робили протягом трьох місяців. Від цього залежить безпека і військових, і пересічних українців.

“Це ваша особиста безпека, безпека ваших рідних, безпека ваших друзів, родичів, військових, наприклад. Тому що вас можуть зламати, щоб отримати доступ до військових, або соцмереж ваших, і зрозуміти, де перебуває та чи інша людина. Тому кожна людина зараз є елементом національної кіберстійкості. Це важливо пам’ятати”, – зауважив експерт.

Водночас користувач соцмережі X (Twitter) під ніком “ОПГ ДФТГ” пояснив, що заява керівництва Київстару про відсутність підтверджень інформації щодо “злиття даних” не означає, що ці дані знаходяться у безпеці. Підтвердження може бути тоді, коли їх почнуть продавати, але, на його думку, цього не станеться.

“Тупо і наївно думати, що Київстар лохи і не забезпечили захист. Не думаю, що захист мережі в цій компанії взагалі може бути примітивним. Варіантів як саме роздобули вхід в систему – маса”, – наголосив він.

У найгіршому сценарії російські хакери могли отримати доступ до всіх даних, адже одна зі злочинних груп опублікувала перелік зламаних бекапів. Теоретично, вони можуть містити всю інформацію про абонентів та дії у мережі.

Він також підкреслив, що загроза може бути для всіх, хто “зацікавить” росіян, але найбільше у зоні ризику українські військові. Ворог може мати доступ до історії переміщень, що може “видати” йому місця розташування штабів та інших місць скупчень. Зокрема, поєднавши місця перебування та історію дзвінків можна встановити, хто і куди регулярно навідується. 

Крім того, проблемою може стати все, до чого надається доступ через підтвердження за номером телефону. Варто подумати про безпеку акаунтів – знову ж-таки змінити паролі та встановити двофакторну аутентифікацію. У першу чергу – для месенджерів та Google-акаунтів. 

Реакція Київстару

Тим часом прессекретарка Київстару Ірина Леличенко у Facebook назвала “нісенітницею” чутки про те, що хакери “вбили” не тільки головний пункт управління всією мережею, а й знесли конфігурації на базових станціях. За її словами, понад 90% базових станцій Київстару на підконтрольній Україні території працюють. Наразі вони обробляють голосовий трафік абонентів, який активно зростає.

“Наразі мережа "Київстар" відновлюється після наймасштабнішої в телеком галузі кібератаки. Абонентам по всій Україні доступний голосовий зв’язок, також працює послуга "Домашній інтернет. Відновлення телеком мережі після масштабної хакерської атаки – процес поступовий", – додала вона.

Також президент "Київстар" Олександр Комаров розповів в ефірі телемарафону, що повністю відновлені послуги фіксованого інтернету для дому. Це приблизно 1 млн домогосподарств по всій Україні. Також на 99% відновлені послуги голосового зв'язку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube