Це може бути вигідніше, ніж просто бути на обліку в центрі зайнятості
Зараз в Україні 250 тисяч безробітних. Уряд запропонував залучати їх до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах. Це можуть бути облаштування та укріплення блок-постів, розвантаження гуманітарки чи укріплення дамб. З тими, хто зголоситься на таку роботу укладатимуть строкові трудові договори мінімум на 6700 гривень на місяць.
Держава планує, що завдяки проєкту «Армія відновлення» люди активніше будуть працевлаштовуватися. Про це під час брифінгу 31 жовтня у Media Center Ukraine розповіла заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.
За даними уряду, в Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах з 26, де не ведуться активні бойові дії. На них працевлаштовано майже 400 безробітних. У Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.
За словами Тетяни Бережної, бути залученим до таких робіт – це вигідніше, ніж просто перебувати на обліку.
«Перебуваючи на обліку насправді людина як безробітна отримує меншу виплату ніж ту, яку вона може отримувати, будучи залученою до суспільно-корисних робіт, - заявила заступниця міністра. – В період воєнного стану строк отримання виплат не може перевищувати три місяці. Проте, якщо особа залучається до суспільно-корисних робіт, то строк перебування на обліку припиняється».
Наприклад, людина місяць отримувала допомогу по безробіттю. Потім протягом трьох місяців працювала в «Армії відновлення».
«Це означає, що вона може ще на два місяці бути зареєстрована як безробітна. І, відповідно, її строк, коли вона буде отримувати заробітну плату, виконуючи ці роботи, або вже виплати по безробіттю буде більший», - пояснила Тетяна Бережна.
Безробітні будуть отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати. На жовтень 2022 року це 6700 грн. «Роботи можуть фінансуватися частково з державної служби зайнятості. Тобто в розмірі 6 тисяч 700 гривень. А також можуть зверху дофінансовуватись з обласних бюджетів. Виплата може бути набагато більшою, ніж виплата по безробіттю», - вважають в міністерстві економіки.
У відомстві з’ясували, що зараз 180 тисяч безробітних по всі Україні отримують виплати менші ніж мінімальна зарплата.
В кожній області України військове командування разом з обласними військовими адміністраціями визначає, в яких роботах є необхідність. Разом з центрами зайнятості вони формують замовлення, а безробітним пропонують долучитися до робіт. Зокрема, це може бути:
Інформатор писав, чи можуть в Україні мобілізувати безробітного.
Олена Скобцева