До лідера фракції «Слуга народу» під час церемонії віднеслись з повагою
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія був присутній на інавгурації президента США Дональда Трампа, яка відбулась 20 січня. Він посів одне з почесних місць у ротонді Капітолія. Це дуже важливо і може свідчити про лояльність до України нової адміністрації.
Про це повідомило видання Independent, посилаючись на представників Білого дому. Зазначається, що український політик був одним із небагатьох іноземних високопоставлених гостей, яких допустили під час церемонії до будівлі Ротонди Капітолія. Серед інших варто зазначити прем'єр-міністерку Італії Джорджію Мелоні та колишнього прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.
"Люди, які працюють з новопризначеною адміністрацією Білого дому, вказують на присутність одного з ключових союзників Зеленського на почесному місці на інавгурації президента Трампа", – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що можливо запрошення Арахамії на цей історичний захід став можливий завдяки його участі у вечірці, що відбулась напередодні інавгурації, та була організована брексітерами Енді Вігмором і Арроном Бенксом. Вони мають зв’язки з адміністрацією Трампа.
Згодом Арахамія повідомив українським ЗМІ, що тепер чекає на зустріч офіційної української делегації з президентом США. Вона має відбутись наступного місяця. Лідер "Слуги народу" наголосив, що зараз його команда працює над тим, щоб такі "зустрічі проводилися на міжпарламентському та інших рівнях".
"Тим, хто турбується про Україну, слід звернути увагу на присутність Арахамії на інавгурації. Це був дуже важливий крок і показує намір Дональда Трампа забезпечити, щоб Україна отримала хорошу угоду у результаті переговорів. Це має трохи заспокоїти нерви", – наголосили у виданні.
Дональд Трамп під час своєї передвиборчої компанії заявляв, що завершить війну в Україні за 24 години після того, як стане президентом США. Але цього не сталось. Наразі він заявив про 100 днів для миру. Натомість президент України Володимир Зеленський каже, що Трамп сам не розуміє, як цього досягти. Вирішальним кроком для прискорення цього процесу може стати економічний тиск на РФ.
Більшість лідерів Європи вважають, що немає сенсу підштовхувати президента України Володимира Зеленського до переговорів, поки до них не готовий Путін. Згідно з повідомленням Bloomberg, Вашингтон розглядає можливість часткової участі у наданні безпекових гарантій Україні. Проте США очікують від Європи більш активного залучення у військову допомогу, адже вважають війну проблемою насамперед європейського континенту.
Очікується, що спеціальний представник США Кіт Келлог найближчим часом прибуде до Києва для переговорів щодо майбутніх дій. Водночас європейські лідери, включно з Еммануелем Макроном, з обережністю обговорюють можливість відправки європейських військ для підтримки України після припинення бойових дій. Раніше Володимир Зеленський повідомив, що Україна потребує значної кількості миротворців, аби запобігти повторному нападу з боку Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.