У лютому 2025 року у Вашингтоні відбудеться масштабний захід — Український тиждень, де Україна розраховує обговорити стратегічні питання з новою командою президента США Дональда Трампа
На початку лютого у Вашингтоні відбудеться "Український тиждень" (Ukrainian Week), у межах якого можуть пройти переговори представників України з командою нового президента США Дональда Трампа. Дати заходу - з 3 по 8 лютого 2025 року. Під час нього Україна планує об’єднати ключових політичних, бізнесових і культурних гравців для поглиблення співпраці між країнами.
Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в етері телемарафону. Він пояснив, чому вважає, що основні процеси й переговори відбудуться саме в межах "Українського тижня".
"На початку лютого у Вашингтоні відбудеться "Український тиждень". Я думаю, що там, насправді, відбуватимуться основні процеси й переговори з новою командою Трампа. Тому чекаємо", - сказав він.
"Український тиждень" - це адвокаційний форум, спрямований на поглиблення співпраці між Україною та Сполученими Штатами. Організатором події виступив колишній народний депутат Павло Унгурян. Він наголосив, що мета заходу - зміцнення економічних, культурних і політичних зв’язків між двома країнами. Також передбачено залучення американських консервативних кіл до відновлення України та створення нових альянсів.
Програма тижня включатиме саміт партнерства, молитовний сніданок, бізнесові форуми, жіночий форум, культурні заходи, релігійні саміти та зустрічі з українською діаспорою. Серед ключових тем заходу:
Нагадаємо, що лідер фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія на початку повномасштабної війни брав участь у переговорах з росіянами в Білорусі і Стамбулі, він розповів, чого найбільше домагалася російська сторона. За словами Арахамії, головною вимогою росіян тоді було примусити Україну відмовитися від намірів вступу до НАТО. Виконання цієї вимоги потребувало б змін до Конституції України.
Зустріч між Україною та адміністрацією Дональда Трампа, якщо вона дійсно відбудеться в рамках "Українського тижня" у Вашингтоні в лютому, виглядає як запізніла ініціатива. Це стає очевидним, враховуючи кілька ключових моментів. Під час інавгураційної промови Дональд Трамп жодного разу не згадав Україну. Більше того, серед гостей у Капітолії не було представників української влади.
Від популярного стендап-коміка і ведучого Лекса Фрідмана, якому Володимир Зеленський раніше давав інтерв’ю, прозвучала критика на адресу українського президента у відсутності демонстрації готовності до діалогу. Фрідман зазначив, що Зеленський дозволив собі різкі висловлювання.
На цьому тлі Кремль не забарився з активністю. Володимир Путін привітав Дональда Трампа з початком другого президентського терміну, підкресливши готовність до переговорів. Щоправда, як припускають аналітики, Путін бачить їх радше з іншими глобальними гравцями, а не з Україною.
Більше того, одразу після інавгурації Трампа Володимир Путін і Сі Цзіньпін провели відеозустріч, яка тривала півтори години. Лідери обговорили війну в Україні, свої відносини зі США та перспективи дипломатії за нових умов. Напередодні Сі Цзіньпін уже мав телефонну розмову з Трампом, під час якої йшлося про економіку, TikTok, Тайвань, а також можливий візит Трампа до Китаю.
Натомість сам Трамп, відкриваючи свій другий термін, зробив заяву про наміри зустрітися з Путіним, назвавши його дії такими, що "руйнують Росію". Попри це, у його словах відчувається прагнення до компромісів, адже він неодноразово наголошував на необхідності укласти угоду щодо завершення війни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.