Apple подала до суду на розробника шпигунського програмного забезпечення Pegasus, за допомогою якого можна зламати iPhone

Читать на русском

Компанія хоче добитися повної заборони на використання програми Pegasus

Читать на русском
Apple подала до суду на розробника шпигунського програмного забезпечення Pegasus, за допомогою якого можна зламати iPhone

Компанія хоче добитися повної заборони на використання програми Pegasus

Компанія Apple подала позов до суду на ізраїльську компанію NSO Group. Фахівці цієї компанії розробили шпигунську програму Pegasus, за допомогою якої можна зламати iPhone.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Apple.

Apple подала позов проти NSO Group та її материнської компанії, щоб притягнути її до відповідальності за стеження та переслідування користувачів Apple. У позові Apple вказала нову інформацію про те, як NSO Group заразила пристрої жертв своїм шпигунським програмним забезпеченням Pegasus. Компанія має намір через суд домогтися, щоб NSO повністю заборонили використовувати будь-яке програмне забезпечення, послуги чи пристрої Apple.

«Пристрої Apple — найбезпечніші на ринку, але приватні компанії, які розробляють шпигунські програми та спонсоруються державою, стають дедалі небезпечнішими. Хоча ці загрози кібербезпеці торкаються лише дуже невеликої кількості наших клієнтів, ми дуже серйозно ставимося до будь-яких атак на наших користувачів і постійно працюємо над зміцненням безпеки та захисту конфіденційності в iOS», — сказав старший віце-президент Apple Крейг Федерігі.

Ізраїльська компанія NSO Group розробила програму Pegasus для стеження за злочинцями та терористами. Однак ЗМІ з'ясували, що влада різних країн використовувала Pegasus, щоби стежити за політиками, правозахисниками та журналістами. У розпорядженні журналістів опинився список із 50 тисяч телефонних номерів, за якими стежили за допомогою Pegasus. Серед них опинилися номери короля Марокко Мухаммеда VI, президента Франції Емманюеля Макрона, голови ВООЗ Тедроса Адханома Гебреїсуса та засновника Telegram Павла Дурова.

Компанія Apple ще у вересні випустила оновлення iOS і усунула уразливість, якою користувалася програма Pegasus. Шкідливе програмне забезпечення потрапляло в пристрої через iMessage і не вимагало для роботи жодних дій із боку користувача. Позов Apple до NSO став другим подібним позовом від великої технологічної компанії. У 2019 році компанія WhatsApp, що належить Meta, подала до суду на NSO, звинувативши розробника Pegasus у тому, що він використовував сервери WhatsApp для розсилки шкідливого програмного забезпечення на 1400 телефонів. Поки що цей позов не розглянули.

Раніше повідомляли, що хакери зламали електронну пошту ФБР і відправили з неї 100 тисяч листів. Також писали, що хакери Північної Кореї намагалися вкрасти дані виробника вакцин від COVID-19.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.