Антимонопольний комітет почав розслідування через змову на ринку цукру

Читать на русском

Протягом останніх місяців комітетом досліджувалася ситуація, пов'язана з підвищенням цін на цукор

Читать на русском

Протягом останніх місяців комітетом досліджувалася ситуація, пов'язана з підвищенням цін на цукор

Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор».Вони підозрюються в антиконкурентних узгоджених діях на ринку білого цукру.

Про це повідомили у прес-службі АМКУ,- передає Інформатор .

«З вересня 2020 року згадані вище компанії схожим чином підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість їх продукції росла подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020 року - в середньому на 48%», - йдеться у повідомленні.

В АМКУ відзначили, що не бачать об'єктивних причин для такої динаміки.

«Цукристість буряків в минулому році знизилася на 1,7%, урожайність - на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру скоротилися на 22,3%. У той же час дефіциту в Україні не спостерігалося, враховуючи перехідні запаси, обсяги імпорту та громадську тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання.

«Група «Астарта» і ТОВ«Радехівський цукор» знаходяться в різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, і отримали можливість підвищувати ціни більш конкурентного рівня. В рамках розслідування, крім «Астарти» і «Радехівського цукру», Комітетом вивчаються дії і інших виробників на цьому ринку», - підкреслили в АМКУ.

Наголошуємо, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, які подорожчали останнім часом.

Відзначимо, сукупна частка групи «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» на загальнодержавному ринку становить близько 40%.

Нагадаємо, в Україні газову компанію оштрафували на 75 млн гривень за монополізм. Крім того, в Україні заправки мережі «Авіас» оштрафували на 4,7 млрд гривень.

Також Інформатор писав, що у Житомирській області міськрада вирішила заборонити роботу популярним супермаркетам і ринкам,дозволили залишити тільки «своїм».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.