Аналітики ISW пояснили, навіщо РФ знову розгорнула війська в Білорусі

Супутникові знімки вказують на збільшення бойової техніки РФ в Білорусі

Аналітики ISW пояснили, навіщо РФ знову розгорнула війська в Білорусі
Навіщо РФ знову розгорнула війська в Білорусі

Розгорнувши війська на території Білорусі у листопаді 2022 року, Кремль намагається посилити російський навчальний потенціал і провести інформаційну операцію, націлену на Захід.

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що супутникові знімки вказують на збільшення бойової техніки РФ, зокрема танків на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті. Кількість спостерігається приблизно на одну бригаду.

Водночас моніторингова організація "Беларускі Гаюн" поінформувала про те, що Кремль перекинув туди ж 15 зенітно-ракетних комплексів "Тор-М2" і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста.

"Ці дислокації підтримують зусилля Росії з навчання, а не підготовку до бойових дій з Білорусі. 28 листопада український Генштаб повідомив, що, за його оцінками, російські сили перекинуть невизначені елементи ("деякі підрозділи") з Білорусі в невизначений район після того, як підрозділи "набудуть бойової спроможності", - зазначили в ISW.

Відповідні заяви вказують на те, що бойові втрати серед російських інструкторів і стреси, пов’язані з мобілізацією, зменшили навчальний потенціал РФ, ймовірно, збільшивши залежність від Білорусі у плані навчального потенціалу, пояснюють фахівці.

"Кремль також, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформаційну операцію, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва, аби запобігти їх використанню на півдні та сході. Білоруські війська малоймовірно атакуватимуть Україну", - додають в Інституті вивчення війни.

Росія готує нові масові ракетні удари

Російські окупанти готуються завдати нових ракетних ударів по Україні найближчим часом. Однак такі дії агресора спрямовані тільки на продовження останніх темпів обстрілів, а не на їхню екскалацію. 

Аналітики нагадали попередження президена Володимира Зеленського, зроблене у його відеозверненні від 27 листопада щодо нових атак.

У ISW також навели заяву речниці Оперативного командування "Південь" Наталії Гуменюк про те, що 28 листопада у Чорному морі заступив на бойове чергування додатковий російський ракетоносій, що є ще одним доказом підготовки до відновлення хвилі масованих ракетних ударів протягом наступного тижня.

"Однак через продовження деградації ракетного арсеналу РФ у ході попередніх ударів цілком ймовірно, що Росія прагне підтримувати, а не ескалувати темпи обстрілів", - додали фахівці Інституту вивчення війни.

Про бойові дії на сході

Українські військові продовжують контрнаступальні операції у напрямку Сватове - Кремінна, де російські окупанти розгорнули укріпрайони. Противник не припиняє штурмових дій в районі Бахмута, марно намагаючись оточити місто.

Нещодавні заяви росіян про успіхи навколо Бахмута 27 та 28 листопада не віщують неминучого оточення Бахмута окупантами. Знімки з геолокацією показують, що війська РФ, ймовірно, захопили Озерянівку (село приблизно за 15 км на південний захід від Бахмута) приблизно 27 та 28 листопада. Декілька російських джерел стверджували, що війська РФ також захопили Курдюмівку (13 км на південний захід від Бахмута), Кліщіївку (7 км на південний захід від Бахмута), Андріївку (10 км на південний захід від Бахмута), Зеленопілля (13 км на південь від Бахмута), Підгородне (5 км на північний схід від Бахмута) та Спірне (30 км на північний схід від Бахмута) з наміром оточити Бахмут з півдня та сходу.

Аналітики ISW звертають увагу, що нині немає жодних доказів із відкритих джерел, що підтверджують ці твердження.

"Російські джерела активно поширюють неправдиві заяви про успіхи навколо Бахмута в рамках інформаційної операції, що продовжується, з жовтня, і нещодавні необґрунтовані територіальні претензії можуть бути частиною цієї інформаційної операції, що продовжується. Однак, навіть якщо російським силам дійсно вдалося взяти під контроль населені пункти на південь від Бахмута ці успіхи не загрожують критично важливим маршрутам Т0513 (Бахмут-Сіверськ) та Т0504 (Бахмут-Костянтинівка), які служать основними українськими наземними шляхами сполучення (ГЛОК) до Бахмута”, - йдеться у матеріалі.

Існує також мережа невеликих сільських доріг, які з'єднуються з Бахмутом через північний захід міста. Заявлені російські позиції, найближчі до Бахмуту в Кліщіївці та Підгородному, ведуть прямо до підготовлених українських оборонних споруд у Бахмуті та його західних та північних селах-супутниках.

Так, війська РФ у Кліщіївці, щоб просунутися далі, мали перетнути 3 кілометри полів з невеликим укриттям. Російські війська в їхньому нинішньому деградованому стані, швидше за все, не зможуть швидко виконати це завдання, зазначають аналітики.

Засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин сам зауважив у жовтні, що сили його найманців, що діють у районі Бахмута, просуваються лише на 100-200 метрів на день. Таким чином, заявлені росіянами наступи навколо Бахмута протягом 27 та 28 листопада навряд чи призведуть до ефекту на оперативному рівні і точно не швидко, кажуть в ISW.

Нагадаємо, з Російської Федерації на тимчасово окуповану частину Херсонської області перекидаються силовики з метою проведення незаконного "призову" жителів регіону в армію загарбників. Таку "мобілізацію" Кремль планує провести у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube