Алгоритм членства, гарантії безпеки та підтримка формули миру: Резніков озвучив сім очікувань України від саміту НАТО

Глава Міноборони озвучив 7 очікувань України від саміту НАТО

Резніков
Україна очікує від Вільнюського саміту рішень

За два місяці у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. В цей час в Україні вже сформували перелік очікувань. До списку увійшло сім пунктів. 

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Чиновник представив перелік у вашингтонському аналітичному центрі Atlantic Council. Відтак, Україна очікує від Вільнюського саміту наступного:

  1. Отримати алгоритм членства в Альянсі. Зокрема, "Альянс має запропонувати Україні до кінця 2023 року чіткий алгоритм членства".
  2. Україна має отримати гарантії безпеки від НАТО, що діятимуть ще до вступу України в Альянс.
  3. НАТО має підтримати формулу миру, яку запропонував президент Володимир Зеленський.
  4. А також забезпечувати оборонні потреби України, у тому числі ППО, далекобійну артилерію, боєприпаси, танки та бойові літаки.
  5. Також Альянс просять забезпечити Україну оборонною підтримкою до відновлення суверенітету.
  6. НАТО має створити механізм кризових консультацій з Україною у рамках статті 4 Північноатлантичного договору.
  7. А також перетворити Комісію НАТО-Україна на Раду Україна-НАТО, що включатиме перехід України на стандарти НАТО в оборонних системах, медичній допомозі та розмінуванні.

Підтримка вступу до НАТО

Підтримка українцями ідеї вступу до НАТО рекордно зросла і є найвищою за всю історію досліджень. А прем'єри Чехії, Польщі та Словаччини висловились, що Україна повинна вступити до НАТО відразу після закінчення війни. Але нині, України Альянс може стати чи не єдиним варіантом, аби забезпечити собі мир після того, як бойові дії припиняться.

«Я щиро бажаю Швеції завершити якомога швидше процедуру вступу. Разом із вами НАТО буде складатись із 32 членів. Україна може й повинна стати 33 членом. Я так думаю, і я справді бажаю цього нашій країні», — зауважив президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з лідерами північноєвропейських країн.

Зазначимо, Скандинавські країни більш рішуче налаштовані щодо підтримки вступу України в НАТО, ніж у Західній Європі. Відтак напередодні, Зеленський зустрівся з головою парламенту Португалії. Вони говорили про вступ України до ЄС та НАТО. У рамках зустрічі порушували питання проведення Глобального саміту миру.

Нагадаємо, 3 травня країни Північної Європи підтримали вступ України до Альянсу. У рамках саміту Україна – Північна Європа, який відбувся у Гельсінкі, лідери шести країн обговорили питання вступу України до Євросоюзу та НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube