Кулеба наголосив, що НАТО має уникнути спокуси висунення Україні додаткових вимог, які продовжать відтерміновувати її членство
Україна більш ніж відповідає критеріям приєднання до НАТО. Саме тому Альянс має ухвалити політичне рішення щодо графіка вступу. Це має відбутися на липневому саміті у Вільнюсі.
Про це йдеться у статті міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби для Foreign Affairs. Він підкреслив, що НАТО має уникнути спокуси висунення Україні додаткових вимог, які продовжать відтерміновувати її членство.
Кулеба зазначив, що вступ Фінляндії до НАТО став "зсувом тектонічних плит європейської безпеки", та він не буде завершений, доки до Альянсу не приєднається Україна. Він акцентував, що з повномасштабним вторгненням російський диктатор володимир путін почав руйнувати безпековий порядок у Європі, який сформувався після Другої світової війни, тому ставки вкрай високі не лише для України, а й для всієї євроатлантичної спільноти.
"Для цього потрібно визнати неминуче: Україна вступить до НАТО і це станеться радше швидше, ніж пізніше. Альянсу час облишити пошук виправдань та розпочати процес, який завершиться вступом України. Це продемонструє путіну, що він уже зазнав невдачі, і змусить його вгамувати амбіції", - аргументує Кулеба.
За його словами, Україна вже довела, що більш ніж готова до членства і буде цінним союзником. Він закликав членів Альянсу відійти від невизначеності щодо вступу України.
"Нині нам потрібне чітке письмове зобов’язання від союзників, яке визначить шлях до вступу України в НАТО", - наголосив Кулеба.
На його думку, у плані дій щодо членства для України вже немає потреби – оскільки Фінляндія та Швеція продемонстрували, що в подібних програмах нема потреби. Наша країна більш ніж відповідає критеріям для приєднання. Кулеба закликає НАТО ухвалити політичне рішення, яке або визначить графік вступу України безпосередньо на саміті у Вільнюсі, або зобов’яже представити його до кінця 2023 року.
"Вступ - це процес, і досягнення кінцевої мети повноправного членства України в Альянсі залежатиме зокрема від безпекової ситуації, але цей процес має початися негайно. Було б доцільно, щоб члени НАТО вирішили, які саме гарантії безпеки вони хочуть запропонувати Україні зараз, до вступу, і які з цих гарантій продовжуватимуть діяти після того, як Україна стане членом НАТО (крім тих, що закріплені в Північноатлантичному договорі). Якщо НАТО не зважиться на дії у Вільнюсі, то продовжить нести ганьбу Бухареста. Час діяти... Україні потрібне НАТО, а НАТО потрібна Україна", - додав Кулеба.
Нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що запросив президента України Володимира Зеленського на саміт Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі. Напередодні глава держави повідомив про підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі, але водночас повторив свою тезу про важливість запрошення України вступити до Північноатлантичного альянсу. За його словами, більшість українців та жителів простору НАТО "не зрозуміють лідерів Альянсу", якщо таке запрошення не прозвучить на саміті.
Раніше ми писали, Естонія підтримала декларацію про членство України в НАТО. Крім того, віцеспікерка парламенту Угорщини назвала нову умову для вступу України до НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.