“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
100 євро за 1 000 літрів
Акциз на пальне повертається. Але частково, наголошують у Міністерстві інфраструктури України.
Як зміниться ціна на паливо на заправках, з’ясовував Інформатор.
Після того, як у березні Верховна Рада знизила ПДВ на паливо з 20% до 7%, а також скасувала акцизний збір для всіх видів пального, Уряд запропонував частково скасувати пільгове оподаткування на бензин та нафтопродукти.
«Урядовим законопроектом замість «нульової» ставки акцизу встановлюється акциз «100 євро за 1000 літрів» для всіх видів палива (на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан). Це десь +4-4,5 грн/літр вийде. ПДВ поки залишається без змін, як зараз - 7%. Аргументація повернення акцизів: відсутність грошей для будівництва та ремонту доріг», - написав у своєму Telegram-каналі Ярослав Железняк.
Завдяки частковому поверненню акциза, за словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, держава планує поповнювати бюджет на 2 мільярди гривень щомісячно.
«Міністерство фінансів запропонувало частково повернути акциз на пальне, який діяв до повномасштабного вторгнення. Наша пропозиція - запровадження 100 євро на 1 000 літрів, а було 140 євро майже. Тобто акциз повертається не повністю, а частково. Сподіваємося, що часткове повернення акцизу дозволить хоч трохи поповнювати наш бюджет. Зараз будь-які надходження важливі, оскільки наші партнери надають нам фінансову підтримку щомісячно, за рахунок якої ми можемо робити гарантовані соціальні виплати», - пояснює повернення акцизу Олександр Кубраков.
Законопроект внесли на розгляд у неділю, 14 серпня, тепер все залежатиме від того, як швидко за зміни проголосують народні депутати. За найоптимістичнішими прогнозами, які назвав Кубраков, акциз на пальне повернеться 1 вересня, за більш песимістичними, 1 жовтня. Щодо змін на цінниках на АЗС міністр інфраструктури наголосив, що, за його підрахунками, ціни мають залишитись на нинішній відмітці.
«Дизель та бензин або залишаться взагалі без змін, або зміни будуть незначні, у межах похибки, оскільки ціна на світовому ринку продовжує падати», - підкреслює Олександр Кубраков.
З таким висновком погоджується і директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн. На своїй сторінці у Facebook він написав, що світові ціни за останній час відчутно просіли, а акциз просто перекриє це зниження.
«[Зменшення світових цін на бензин] створює потенціал для зниження цін в Україні на 3-4 грн/л. Акциз перекриє це зниження, внаслідок чого ціни стабілізуються біля поточних позначок: бензин А-95 – 50-52 грн/л, дизпальне – 51-53 грн/л», - прогнозує Сергій Куюн.
Раніше Інформатор писав про те, як Україна виходила з паливної кризи.
Передплачуйте наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.