Адвокати Медведчука зайняли несподівану позицію щодо його обміну на українських захисників

Читать на русском

Цей обмін відбувся у вересні 2022 року

Читать на русском
Адвокати Медведчука зайняли несподівану позицію щодо його обміну на українських захисників
Прізвище Медведчука у російському списку стояло першим на обмін

Цей обмін відбувся у вересні 2022 року

Адвокати колишнього народного депутата Віктора Медведчука, обвинуваченого у державній зраді, зайняли несподівану лінію захисту. Вони вимагали доказів передачі їхнього клієнта росії. Обмін відбувся у вересні минулого року. 

Про це пише Главком з посиланням на дані судового реєстру. Личаківський районний суд Львова розглянув клопотання виконувача обов’язків генпрокурора про здійснення заочного розслідування щодо Медведчука.

Один із аргументів прокурора, чому треба застосувати спецпроцедуру, стосувався обміну обвинуваченого політика на українських військовополонених. Це відбулося 21 вересня 2022 року. Прізвище Медведчука у російському списку стояло першим на обмін. Разом з тим, сторона захисту піддала сумніву загальновідомий факт обміну Медведчука на 200 захисників "Азовсталі". На їхнє переконання, прокурор не надав жодного документу, що такий обмін відбувся. Також адвокати Медведчука зазначили, що в матеріалах справи міститься копія заяви їхнього клієнта про надання згоди на обмін. Натомість захисники добивалися оригіналу відповідної заяви.

Крім цього, адвокати стояли на своєму: відсутні беззаперечні докази того, що Медведчук проінформований, що суд слухає питання про спеціальне досудове розслідування стосовно нього. Також вони переконували: не доведено, що їхній клієнт переховується від органів слідства та суду, щоб уникнути кримінальної відповідальності. А якщо суд задовольнить клопотання прокурора про заочне розслідування щодо Медведчука, то це буде порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, наполягали захисники. Феміда проаналізувала доводи учасників процесу і задовольнила клопотання прокурора щодо заочного розслідування. Що стосується доказів обміну кума путіна на українських військовополонених, суд процитував відповідь Об`єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених. У ній зазначається, що Медведчука як військовополоненого 21 вересня 2022 року передали представникам держави-агресорки. Феміда додала, що Об`єднаний центр є органом, уповноваженим надавати інформацію про проведення обміну.

Що цьому передувало 

21 вересня 2022 року відбувся масштабний обмін полоненими. Україні вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них 108 бійців "Азову" та 10 іноземців. При цьому країна-агресорка повернула собі Медведчука та 55 окупантів. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак  розповів, що перемовини щодо обміну Медведчука проходили на рівні української та російської розвідок. Такий крок схвалив президент України Володимир Зеленський. Про нові подробиці обміну Медведчука ми писали тут

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.