Адвокати Коломойського висловили недовіру до слідчого судді: у чому причина

Читать на русском

На засіданні 22 січня адвокати Коломойського повідомили, що вони хочуть заявити про відвід судді Олексія Гляня

Читать на русском
Суддя, Коломойський, адвокати
Адвокати Коломойського висловили недовіру до складу суду, який залишив Коломойського у СІЗО до 2 березня

На засіданні 22 січня адвокати Коломойського повідомили, що вони хочуть заявити про відвід судді Олексія Гляня

Під час засідання суду 22 січня, на якому Ігорю Коломойському продовжили термін тримання під вартою, адвокати олігарха сумнівалась в об’єктивності судді Олексія Гляня. Унаслідок цього відбулась спроба відводу судді. Один з адвокатів бізнесмена пояснив, що в Ігоря Коломойського є недовіра до поточного складу суду.

Про це стало відомо з трансляції судового засідання. Адвокати Коломойського хотіли відвести чинний склад суддів.

На початку засідання вони повідомили, що вони хочуть заявити про відвід судді Олексія Гляня. Свою пропозицію юристи мотивували недовірою до складу суду та підозрою в упередженості Гляня.

"На думку сторони захисту, дана форма прийняття процесуального рішення не передбачена була Кримінальним процесуальним кодексом. У зв’язку з цим нашим підзахисним була подана скарга до Вищої ради правосуддя на вказані дії слідчого судді Гляня", - відзначив адвокат Коломойського В'ячеслав Краглевич.

Він також наголосив, що у нього є сумніви стосовно неупередженості судді. Свою позицію він аргументував тим, що у дружини судді був депозит у ПриватБанку. Вона фактично є потерпілою стороною у кримінальному провадженні.

"Оскільки потерпілою особою в даному кримінальному провадженні визнаний "Приватбанк"… Згідно декларації членів сім’ї слідчого судді Гляня, дружина слідчого судді має депозит в "Приватбанку". У зв’язку з цим дії, коли слідчий суддя розглядає справи, які пов’язані з "Приватбанком", можуть викликати сумніви в його неупередженості", - заявив він.

Адвокат також звернув увагу на те, що дружина Гляня працює в Офісі генерального прокурора. На його думку, це також є аргументом на користь сторони захисту.

"Враховуючи те, що в даному кримінальному провадженні… підтримання клопотання про продовження строку тримання під вартою нашого підзахисного здійснюється прокурорами Офісу генерального прокурора, - це також, на нашу думку, є сумнівом в частині об’єктивності розгляду даного клопотання слідчим суддею Глянем", - сказав адвокат.

Краглевич, зокрема, наголосив, що суддя Глянь вже розглядав справу Коломойського у питанні збільшення застави. Тоді він не врахував факт, що Високий суд Лондона обмежив витрати олігарху.

"Оскільки наш клієнт має право витрачати не більше ніж 20 тисяч фунтів на тиждень, рішення, яке було прийняте слідчим суддею щодо розміру застави у більше ніж 3 мільярди гривень, - воно не відповідає, відповідно, рішенню Високого суду Лондона, тому у нас у зв’язку з цим є також відповідні сумніви в об’єктивності розгляду даної справи слідчим суддею Глянем", - зауважив захисник бізнесмена.

Інший адвокат Коломойського Олег Пушкар наголосив, що у сторони захисту є "чітка впевненість в упередженості слідчого судді". Після цього суддя Глянь оголосив перерву для передачі матеріалів справи та заяви про відвід до канцелярії суду для автоматичного розподілу справи. Проте, ще одна суддя Марина Антонюк, яка продовжила засідання після відмови Гляня, відкинула клопотання про свій відвід. Вона зазначила, що у неї в наявності є рахунки у "ПриватБанку". Однак це не є підставою для самовідводу.

Прокурор теж оскаржив заяву про відвід та наголосив, що об'єктивних підстав для такого рішення немає. Він заперечив зміни запобіжного заходу та наголосив, що є певні ризики переховування Коломойського від досудового розслідування у разі його виправдання.

Потім Марина Антонюк оголосила, що суд вирішив заяву Коломойського про відвід судді залишити без задоволення. Вона оголосила про завершення судового засідання. Також додала, що учасників справи повідомлять про продовження розгляду безпосереднього клопотання. Далі засідання продовжувалось за головування Гляня.

Коломойському подовжили запобіжний захід

У понеділок, 22 січня, Шевченківський районний суд міста Києва продовжив бізнесмену та ексолігарху Ігорю Коломойському термін тримання під вартою. Зазначається, що він буде позбавлений волі у СІЗО до 2 березня. Як альтернатива - внесення застави у розмірі 2 млрд 650 млн грн. На це рішення у адвокатів Коломойського є п'ять днів, аби подати апеляційну скаргу. 

"Задовольнити частково  клопотання прокурора та продовжив строк тримання Коломойського під вартою в межах строку досудового розслідування до 2 березня.  з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млрд 650 млн грн", - йдеться у рішенні суду.  

Справа Коломойського

Ігор Коломойський був затриманий у вересні 2023 року. Він є фігурантом у справах щодо шахрайства та відмивання грошей. Також він має підозру у легалізації понад пів мільярда гривень через міжнародні банківські транзакції.

Його звинувачують у привласненні 9,2 мільярда гривень з ПриватБанку, підробці документів для переказу коштів, а також у заволодінні чужим майном великого масштабу, організації злочинної групи, та розпорядженні майном, отриманим злочинним шляхом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.