Адвокат Фещенко: В Україні все йде до появи електронних повісток

Читать на русском

За словами адвоката, наразі тільки залишається питання, коли саме електронні повістки будуть запроваджені і як

Читать на русском
Електронні повістки
Фещенко не виключає появу нового закону про електронні повістки

За словами адвоката, наразі тільки залишається питання, коли саме електронні повістки будуть запроваджені і як

Поява електронних повісток в Україні вже стала цілком реальною. Їхнє запровадження - питання часу. Повістки, ймовірно, надсилатимуть в електронний реєстр військовозобов'язаних або в Дію.

Про це в інтерв'ю каналу "Україна на часі" розповів адвокат Ігор Фещенко. За його словами, все йде до появи електронних повісток.

 

"Все ж таки, якщо взяти, наприклад, пів року тому - я не думав, що будуть електронні повістки в Дії. Але зараз все-таки до цього все йде. Тому що вже навіть в обов'язкових реквізитах повістки, згідно з новим законом, вже є електронний цифровий підпис того, хто підписує цю повістку. Тобто вже готується сама повістка в майбутньому", - розповів адвокат.

На його думку, щодо цього будуть якісь правила чи інструкції. Ну або ж новий закон.

"Також з приводу електронних повісток: або це буде електронний реєстр військовозобов'язаних, або це буде в Дії. Тобто електронні повістки, дивлячись на цей закон, який вже прийняли, точно будуть, на мою думку", - каже Фещенко.

Він додав, що наразі тільки залишається питання, коли електронні повістки будуть запроваджені. А також, коли їх будуть надсилати людям і як саме.

"І ще хочу додати, що цей закон (про мобілізацію - ред.) був створений для все-таки потреб демобілізації, але, як ми бачимо зараз, вже по-суті цей закон набагато спрощує саму мобілізацію", - резюмував адвокат.

Що йдеться про електронні повістки у прийнятому законі про мобілізацію

Згідно з ухваленим законом про мобілізацію, електронні повістки вручати не будуть. Отримати їх зможуть військовозобов'язані чоловіки у паперовому вигляді. Електронний кабінет ніяк не впливатиме на вручення е-повісток.

У законопроєкті йдеться про те, що всі громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку можуть зареєструвати свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста. Закон не передбачає електронну систему надсилання повісток. Натомість законопроєкт має на меті вдосконалити систему військового обліку і створити єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.