В Україні з травня зміниться покарання за ухилення від мобілізації: які нові розміри штрафів

Читать на русском

За перше правопорушення штраф коливатиметься від 17 000 до 25 000 грн

Читать на русском
Штрафи за ухилення від мобілізації
В Україні у травні зростуть штрафи за ухилення від мобілізації

За перше правопорушення штраф коливатиметься від 17 000 до 25 000 грн

З 18 травня в Україні набирають чинності нові штрафи за ухилення від мобілізації. Вони суттєво збільшують покарання для тих, хто не виконує свої зобов'язання перед державою. Нові розміри штрафів коливатимуться від 17 тис. грн до майже 60 тис. грн.

Про нові штрафи за ухилення від мобілізації повідомила адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко. За словами фахівця, штрафи зростуть майже втричі. 

Які нові штрафи загрожують ухилянтам?

  • За перше правопорушення: від 17 000 до 25 000 гривень.
  • Для посадових та юридичних осіб: від 34 000 до 59 500 гривень.

Адвокатка пояснила, що у випадку, якщо людина ігнорує повістку, їй надсилають вимогу з'явитися до військкомату. У разі невиконання вимоги ТЦК може звернутися до суду з проханням про заборону керувати транспортними засобами та накладення інших адміністративних стягнень.

Фахівець наголосила, що навіть ті, хто не з'являвся до ТЦК під час воєнного стану, тепер зобов'язані сплатити штраф при першому відвідуванні. Сума штрафу після 18 травня буде вищою, а оновлення військово-облікових даних не звільняє від сплати штрафу. 

 "Ті військовозобов'язані, які не з'являлися до ТЦК під час дії воєнного стану раніше, зараз так чи інакше мають при першому поході до військкомату сплатити штраф. Навіть якщо ви туди звертаєтеся, щоб отримати відстрочку. Різниця в тому, що після 18 травня суму доведеться сплатити вже вищу", – додає адвокат.

 В Україні відкрили понад 11 тисяч справ за ухилення від мобілізації 

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронні органи відкрили майже 11,3 тисячі кримінальних проваджень, пов'язаних з мобілізацією. Більшість цих справ стосуються ухилення від призову на військову службу (стаття 336 Кримінального кодексу України). У 2023 році було зареєстровано 6745 таких кримінальних проваджень.

Згідно з новим законом про мобілізацію та військову службу, який набуде чинності 18 травня, військовозобов'язані громадяни зобов'язані не лише уточнити свої дані у ТЦК та СП, але й пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК). Це стосується навіть тих, хто має відстрочку від мобілізації. Проходження ВЛК є одним із пунктів уточнення даних для військовозобов'язаних.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що представники ТЦК чергуватимуть на більшості блокпостів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.