Адреса проживання за $200: екс-міліціонер торгував даними українців з баз Нацполіції

Читать на русском

Колишній правоохоронець організував "детективне агентство" під прикриттям якого продавав конфіденційну інформацію

Читать на русском
Дані, зловмисник
Зловмисникам загрожує 6 років вʼязниці

Колишній правоохоронець організував "детективне агентство" під прикриттям якого продавав конфіденційну інформацію

Колишній український міліціонер разом з діючим посадовцем Нацполіції продавали інформацію з закритих баз даних правоохоронного органу. За свої "послуги" організатор бізнесу брав у середньому 200 доларів. У розпорядженні так званого "детективного агентства" були у тому числі міністрів українського уряду. Зловмисникам загрожує до 6 років вʼязниці.

Як повідомляє Служба безпеки України, за даними слідства, "детективне агентство" заснував міліціонер, який звільнився зі служби у 2009 році. Під прикриттям легального бізнесу чоловік виконував замовлення своїх клієнтів щодо збору конфіденційної інформації на мешканців різних регіонів України. Серед даних були адреси проживання, номери автомобілів і мобільних телефонів громадян, а також відомості про перетин держкордону.

Дані про перетин кордону
Дані про перетин кордону

Для отримання даних чоловік залучив свого знайомого, діючого посадовця Нацполіції, який мав доступ до інформаційних баз. Під час обшуків за місцями проживання учасників "бізнесу" правоохоронці вилучили мобільні телефони, на яких зберігалась інформація з обмеженим доступом, а також банківські картки.

Переписка

Керівнику "детективного агентства" повідомлено про підозру за фактом несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом. Співробітник поліції підозрюється у несанкціонованих діях з інформацією. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Переписка

Наразі поліцейський відсторонений від служби. Обом підозрюваним обрані запобіжні заходи. За даними Держбюро розслідувань, серед замовлень, які "опрацьовувало" агентство, були особисті дані й щодо міністрів Кабінету міністрів України.

Слідчі дії

"У ході санкціонованих обшуків у фігурантів було виявлено великий масив замовлень щодо громадян України. Не гребували "детективи" і замовленнями щодо чиновників - інформація щодо яких під час російської агресії могла завдати великої шкоди інтересам України", - йдеться у повідомленні.

Дані українців у небезпеці?

Громадська організація Центр протидії корупції наполягає на тому, що українська влада має якнайшвидше знайти шляхи для безпечної конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана в Україні. Йдеться про мобільний оператор Київстар та сервіс запису до лікарів та зберігання медичних даних українців Helsi. На думку організації, це важливо для безпеки мільйонів українців.

Раніше ми розповідали про те, хто створює державний портал та додаток "Дія" та чи під надійним захистом дані українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.