Дані мільйонів українців досі можуть бути доступні рф через Київстар і Helsi - ЦПК

Читать на русском

За підрахунками ЦПК, очікуваний прибуток від конфіскації активів Фрідмана може сягнути більше одного мільярда гривень

Читать на русском
Михайло Фрідман та компанія Київстар
Михайло Фрідман та компанія Київстар

За підрахунками ЦПК, очікуваний прибуток від конфіскації активів Фрідмана може сягнути більше одного мільярда гривень

Громадська організація Центр протидії корупції наполягає на тому, що українська влада має якнайшвидше знайти шляхи для безпечної конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана в Україні. Йдеться про мобільний оператор Київстар та сервіс запису до лікарів та зберігання медичних даних українців Helsi. На думку організації, це важливо для безпеки мільйонів українців.

“У травні 2023 року Центр протидії корупції (ЦПК) разом з Автомайданом подали звернення до Мін’юсту щодо конфіскації активів Фрідмана. Але його справа досі так і не потрапила до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Місяць тому Альфа-Банк (зараз – Сенс Банк) перейшов у власність держави, але інші активи олігарха все ще контролюються ним. Під час великої війни російський олігарх так само володіє часткою в компаніях, які мають доступ до персональних даних мільйонів українців. Це частка компанії зв’язку «Київстар», кількість абонентів якої на початку 2022 року становила 26 млн осіб. А також медичний сервіс «Хелсі Україна», де зареєстровані 23 млн пацієнтів, який Київстар встиг придбати, в розпал війни”, - йдеться у заяві ЦПК.

Михайло Фрідман потрапив під українські санкції ще у жовтні 2022 року. За цей час українська влада не змогла конфіскувати всі активи олігарха. Так само немає додаткових санкційних рішень від РНБО щодо компаній, пов’язаних з Фрідманом або його українськими активами. За підрахунками ЦПК, очікуваний прибуток від конфіскації активів Фрідмана може сягнути більше одного мільярда гривень. Це, до прикладу, понад 15 % від того, що зібрав Фонд «Повернись живим» за 2022 рік.

Центр протидії корупції (ЦПК) — українська громадська організація, створена у 2012 році українським громадським діячем, головою правління організації Віталієм Шабуніним та виконавчим директором ЦПК Дар'єю Каленюк. Організація фінансується завдяки підтримці міжнародних донорів. Напрямки діяльності організації: розробка та адвокатування законопроєктів, ініціювання розгляду законів про Національне антикорупційне бюро України, контроль над держзакупівлями, виявлення та запобігання корупційних схем під час закупівлі ліків, контроль над держзакупівлями, створення відкритого держреєстру бенефіціарних власників юридичних осіб та відкриття доступу до реєстрів майна, запуск системи електронного декларування. 

Helsi — медична інформаційна система для закладів охорони здоров'я та медичний портал для пацієнтів в Україні. З серпня 2022 року належить компанії Київстар. Медична інформаційна система автоматизує роботу закладу охорони здоров‘я, лікаря, лабораторії, стаціонару, ведення електронних медичних карток. Система має зручний та зрозумілий інтерфейс, допомагає формувати звіти, має вбудований конструктор бланків і форм медичних документів та функціонал для роботи за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Портал для пацієнтів дає можливість знайти потрібного лікаря та записатися до нього на прийом онлайн, в клініці без черги отримати консультацію та мати доступ до своєї електронної медичної картки (з переглядом діагнозів, призначень, направлень, рецептів, результатів аналізів та досліджень). 

ПрАТ «Київстáр» — телекомунікаційна компанія в Україні, надає послуги зв'язку та передачі даних на основі мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G (LTE) в Україні. Мобільна мережа «Київстар» охоплює всі міста України, а також понад 28 тис. сільських населених пунктів, усі основні національні й регіональні траси, більшість морських та річкових узбереж. Станом на 2022 рік «Київстар» є найбільшим оператором мобільного зв'язку, а також одним з найбільших інтернет-провайдерів широкосмугового доступу в Україні, обслуговуючи близько 24,4 млн клієнтів мобільного зв'язку і більше 1,1 млн клієнтів широкосмугового фіксованого інтернету в Україні (послуга «Домашній Інтернет»). Компанії належить п'ять мережевих кодів: 67, 68, 96, 97, 98. 

Як раніше повідомляв Інформатор, оператор мобільного зв’язку України компанія «Київстар» може бути конфіскована у власників в актив держави Україна. Цей процес може розпочатися протягом найближчих тижнів. Про це 13 липня під час зустрічі в Європейській бізнес асоціації повідомив заступник голови Офіса президента Ростислав Шурма.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.