“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Вже за кілька років пенсіонерів буде вдвічі більше, ніж працюючих громадян, вважають в Українському Інституті Майбутнього.
Станом на травень 2023 року постійне населення України становило 29 мільйонів осіб.
Про це свідчать дані Українськго Інституту Майбутнього (УІМ).
За даними експертів, близько 8,6 млн громадян не повернулися в Україну з початку повномасштабного вторгнення росії.
"Станом на травень 2023 року постійне населення України, за оцінками УIМ, становить 29 млн осіб", - йдеться в повідомленні.
Також, за даними науковців, станом на травень в Україні було лише 9,1-9,5 млн працюючих українців, а з вирахуванням бюджетників залишається близько 6-7 млн осіб. Вони, як стверджують в інституті, і є тією "упряжкою", що везе на собі пенсонерів, дітей, безробітних, утриманців та інших - а це 22-23 млн осіб.
В той же час коефіцієнт фертильності (народжуваності) вже впав нижче 1, а для зростання чисельності населення цей показник має бути більше 2.
"Якщо нічого не змінювати, у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих. Саме тому питання демографії має бути озвучене Президентом України як пріоритетне на сьогодні і яке потребує невідкладних заходів", - заявили в УІМ.
В квітні заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи.Олександр Гладун заявив, що після року російської агресії чисельність населення України може коливатися в межах від 28 до 34 мільйонів людей.
Експерт зазначив, що дані українських прикордонників щодо чисельності громадян України, які перебувають на території Європи і мають там захист, приблизно у два рази менші, ніж відповідні дані Управління верховного комісара ООН у справах біженців. Орім того, не варто забувати про чисельність українців, які знаходяться на території Росії.
"Йдеться про 2,9 мільйона — як на мене, це дуже багато. Це дає Управління через його регіональне представництво у Москві. Ми не знаємо, кого росіяни включають в це число. Звідси й випливають дуже великі розбіжності в оцінках", — пояснив Гладун.
В той же час відомо, що через війну, епідемію та втечу від мобілізації росія втратила за 3 роки на 2 мільйони людей більше, ніж втрачала до того. Згідно з даними ЗМІ, в країні жінок на 10 мільйонів більше, ніж чоловіків, а слов’янського населення на 6% менше, ніж три роки тому.