Перепис населення в «Дії» та цифровізація шпиталів: Федоров анонсував нові реформи в Мінцифри

Читать на русском

В Україні планують впроваджувати медичну інформаційну систему

Читать на русском
Перепис населення в «Дії» та цифровізація шпиталів: Федоров анонсував нові реформи в Мінцифри
Михайло федоров

В Україні планують впроваджувати медичну інформаційну систему

В Україні планують запровадити декілька нових реформ в Мінцифри. Зокрема, розглядають введення демографічного перепису через «Дію» та реформу військово-лікарської комісії. Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Перепис населення через «Дію»

За словами Федорова, у Мінцифри минулого року ухвалили законопроєкт вже під час вторгнення про перепис населення. Там зазначено, що міністерство може проводити перший раунд перепису, використовувати електронні засоби.

«І ми можемо залучити «Дію» в цьому напрямку, коли буде перепис. І у нас одним із партнерів перепису населення планувала бути (і, я впевнений, буде)компанія Apple. Вони нам допомагають спеціалістами з кібербезпеки. Тому що вони були партнерами перепису у США. Ось такий цікавий кейс. І я впевнений в тому, що це був би проєкт світового рівня. Ми показали б, як можна, використовуючи технологію, робити вже нові переписи населення, які показують вже більш об’єктивну, активну інформацію», – каже Федоров.

Цифрова реформа військово-лікарської комісії

Федоров розповів, що в Україні буде впроваджуватися медична інформаційна система у кожен шпиталь. Зокрема, буде відцифровуватися процес внесення інформації про військового.

"Таким чином дані будуть бігати замість військових... У нас є вже конкретна дорожня карта, що потрібно зробити. Я думаю, що за пів року буде дуже відчутний результат. Тобто перший і найголовніший крок – це цифровізація шпиталів і впровадження медичної інформаційної системи. А це за собою тягне, наприклад, потрібно 3 тисячі комп’ютерів, потрібно навчити персонал, потрібно пройти певний шлях доопрацювання інформаційно-медичної системи. А далі є ще ряд нормативно-правових актів, які потрібно змінити", – пояснив міністр.

ДІЯ

Дія (скорочення від «Держава і я») — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році й офіційно запущено у 2020 році.

Застосунок дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях. Також через Дію (застосунок і/або портал) можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію. 

Раніше Інформатор повідомляв, як працюватиме Дія, Glovo чи monobank під час блекауту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.