4 грудня - Міжнародний день банків. Цей день в історії

Читать на русском

Цього дня 1992 року IV Всеукраїнський з'їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В'ячеслава Чорновола, а у 1995 компанії Netscape і Sun анонсували створення мови програмування JavaScript

Читать на русском
4 грудня - Міжнародний день банків. Цей день в історії
Міжнародний день банків

Цього дня 1992 року IV Всеукраїнський з'їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В'ячеслава Чорновола, а у 1995 компанії Netscape і Sun анонсували створення мови програмування JavaScript

4 грудня 2022 року - неділя. Цього дня 26 років тому з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту. А у 2007 році головою Верховної Ради України обрали представника НУ-НС Арсенія Яценюка. Сьогодні – 284 день війни Росії проти України. До Нового року залишився 27 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

У цей день у світі святкують Міжнародний день банків. Дату почали відзначати у 2019 році з ініціативи ООН. Мета свята — показати суттєвий внесок світових банківських установ у покращення рівня доходів та умов життя громадян. ООН визнає важливість банків у сталому розвитку держав.

Також 4 грудня відзначають Міжнародний день гепарда. Свято засноване Фондом захисту гепардів або Cheetah Conservation Fund в 2010 році для привернення уваги широкої громадськості до проблеми зникнення цього виду.

Ідея свята належить доктору Лорі Маркер (Dr. Laurie Marker). Щорічна подія встановлена в пам'ять про дитинча гепарда на ім'я Хаям, якого вона вирощувала в парку дикої природи Wildlife Safari в Вінстоні, штат Орегон. Хаям став першим гепардом нового дослідницького проекту з підготовки до проживання в дикій природі, що почався у 1977 році.

4 грудня 1995 року компанії Netscape і Sun анонсували створення мови програмування JavaScript

створення мови програмування JavaScript
JavaScript

JavaScript (JS) — динамічна, об'єктно-орієнтована прототипна мова програмування. Реалізація стандарту ECMAScript. Найчастіше використовується для створення сценаріїв вебсторінок, що надає можливість на боці клієнта (пристрої кінцевого користувача) взаємодіяти з користувачем, керувати браузером, асинхронно обмінюватися даними з сервером, змінювати структуру та зовнішній вигляд вебсторінки.

JavaScript класифікують як прототипну (підмножина об'єктно-орієнтованої), скриптову мову програмування з динамічною типізацією. Окрім прототипної, JavaScript також частково підтримує інші парадигми програмування (імперативну та частково функціональну) і деякі відповідні архітектурні властивості, зокрема: динамічна та слабка типізація, автоматичне керування пам'яттю, прототипне наслідування, функції як об'єкти першого класу.

Чим ще відзначився цей день в історії

Наполеон скасував інквізицію в Іспанії
Наполеон скасував інквізицію в Іспанії

1563 року — завершився Тридентський собор Католицької Церкви, який з перервами засідав упродовж 18 років.

1638 — після поразки козацького повстання під проводом Я. Остряниці і Д. Гуні козацька рада ухвалила в урочищі Маслів Став «Ординації Війська Запорізького реєстрового».

1674 — французькі єзуїти заснували місто Чикаго (тепер США).

1735 — будівля на Даунінг Стріт, 10 у Лондоні стала офіційною резиденцією британського прем'єр-міністра.

1791 — вийшов перший номер найстарішої недільної газети Британії Observer.

1808 — Наполеон скасував Інквізицію в Іспанії.

1938 — у Хусті відбувся І з'їзд «Карпатської Січі», воєнізованої організації, створеної на Закарпатті членами ОУН.

1939 — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ про розмежування областей між УРСР і БРСР, за яким Україна втратила Берестейщину.

1939 — указом Президії Верховної Ради СРСР у складі УРСР були створені Львівська, Дрогобицька, Станіславська, Тернопільська, Волинська та Рівненська області.

1963 — у Чернігові запустили першу чергу камвольно-суконного комбінату (тоді найбільшого в СРСР).

1979 — відкрита станція Київського метрополітену «Піонерська» (сучасна «Лісова»).

1987 — поновив роботу 3-й енергоблок Чорнобильської АЕС.

1991 — незалежність України визнали Литва і Латвія.

1992 — IV Всеукраїнський з'їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В'ячеслава Чорновола.

1995 — компанії Netscape і Sun анонсували створення мови програмування JavaScript.

1996 — з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту.

2007 — головою Верховної Ради України обрали представника НУ-НС Арсенія Яценюка.

Сьогодні свої 40 років відзначає Нік Вуйчич

Нік Вуйчич — християнський проповідник
Нік Вуйчич

Нік Вуйчич — християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор неприбуткової організації «Життя без кінцівок» (англ. Life Without Limbs). Народився без рук та ніг. У 2005 році Нік був номінований на премію «Young Australian of the Year».

Народився 4 грудня 1982 року в Мельбурні в сім'ї сербських емігрантів і мав рідкісну патологію: у хлопчика були відсутні кінцівки — обидві руки й обидві ноги (частково була одна стопа з двома пальцями, що дозволило хлопчику в подальшому навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, грати на комп'ютері і писати).

Закінчив Університет Гріффіта (Брисбен, Австралія) у 2004 році. Отримав дві вищі освіти: фінансиста та бухгалтера. У 2005 році він був номінований на престижну премію «Молодий австралієць року». Цю нагороду в Австралії отримують за великі заслуги перед суспільством. А в 2009 році знявся у фільмі «The Butterfly Circus» («Цирк метеликів»), де розповів про долю людини без кінцівок.

Він об'їздив близько 64 країн, виступаючи у школах, університетах та інших організаціях. Бере участь у теле-шоу й пише книги. Його перша книга «Життя без обмежень» (Life Without Limits: Inspiration for a Ridiculously Good Life) вийшла в 2010 році й відразу ж стала бестселером.

Далі були книги: «Нестримний. Неймовірна сила віри в дії» (2013), «Будь сильним. Ти можеш подолати насильство (і все, що заважає тобі жити)» (2014 р.), «Любов без меж. Шлях до приголомшливо сильної любові» (2015 р.).

Зараз проживає в Каліфорнії, США. Нік завітав до України вперше у липні 2008 року до Тернополя, потім ще 7 квітня та 26 вересня 2016 року. 17 вересня 2017 року в Києві взяв участь у відзначенні Дня подяки і 500-річчя Реформації. 12 лютого 2012 року одружився з Канае Міяхарі, а 14 лютого 2013 року в них народився син — Кійосі Джеймс Вуйчіч. 7 серпня 2015 року — другий син Дейан Леві Вуйчіч. У грудні 2017 року у пари народилися дві дочки Олівія та Еллі. 

Хто ще народився 4 грудня

Сергій Бубка, український спортсмен
Сергій Бубка, український спортсмен

1713 — Гаспаро Ґоцці, італійський поет і літературний критик. Один з перших італійських журналістів. 

1795 — Томас Карлайл, англійський публіцист, історик, філософ.

1875 — Райнер Марія Рільке, видатний австрійський поет («Нові вірші», «Дуїнські елегії», «Сонети до Орфея»).

1892 — Франсіско Франко, іспанський генерал і політик, глава держави і верховний каудільйо Іспанії.

1898 — Степан Кожум'яка, український інженер-мостобудівник, автошляховик, філолог, публіцист, дисидент, громадський діяч.

1908 — Алфред Герші, американський біолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1969 року.

1913 — Роберт Адлер, американський винахідник, один з розробників телевізійного пульта дистанційного керування.

1928 — Джеймс Ловелл, американський астронавт, перша людина, яка облетіла Місяць («Аполлон-8», 1968).

1963 — Сергій Бубка, український спортсмен, один із найвидатніших атлетів-стрибунів ХХ ст., багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу, Європи, Олімпійських ігор.

Нагадаємо, 3 грудня 1992 року відправлено перше коротке SMS-повідомлення на мобільний телефон, а у 1994 компанія Sony представила свою першу ігрову консоль PlayStation.

Раніше ми повідомляли, Ощадбанк видаватиме пільгові кредити бізнес-клієнтам, у тому числі ФОП, на придбання енергозберігаючого обладнання EcoFlow. Банк запускає партнерську програму для бізнесу з компанією DroneUA, яка є ексклюзивним дистриб'ютором EcoFlow в Україні. Фінансування буде здійснюватись на вигідних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.