17 грудня - Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості. Цей день в історії

Цього дня 1897 року на Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз, а в 1926 році в Радянському Союзі провели перший всесоюзний перепис населення

17 грудня - Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості. Цей день в історії
Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості

17 грудня 2022 року - субота. В цей день 36 років тому у Кембриджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів. А у 1989 році на американському телеканалі Fox відбулась прем'єра мультсеріалу «Сімпсони». Сьогодні - 297 день війни Росії проти України. До Нового року залишився 14 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості. Його запропонували запровадити у 2001 році на Всесвітньому конгресі працівників сексуальної індустрії у Венеції. Тоді ж вигадали символ — червону парасольку. І з 2005 року у Венеції в цей день стали проводити Марш червоних парасольок.

В Україні сьогодні — День працівника державної виконавчої служби. В Бутані — Національний день. У Бахрейні відзначають День піднесення покійного Аміра Ш. Іси бін Салмана Аль Халіфи. На Кубі — День Святого Лазаря.

День працівника державної виконавчої служби України

День працівника державної виконавчої служби України – професійне свято працівників виконавчої служби Міністерства юстиції України, яке відзначається в країні з 2009 року. Щорічно під час заходів, присвячених даті, відзначається, що діяльність цієї сфери спрямована на дотримання принципів законності, справедливості та гуманізму і створює основу для розвитку України як сучасної правової держави.

17 грудня 2003 року у світовий прокат вийшов фільм «Володар перснів: Повернення короля», останній із трилогії

Володар перснів - Повернення короля
Володар перснів - Повернення короля

«Володар перснів: Повернення короля» («The Lord of the Rings: The Return of the King») — пригодницько-фентезійний фільм 2003 року, режисера Пітера Джексона. Заснований на книзі Дж. Р. Р. Толкіна «Повернення короля». Це третій фільм із кінотрилогії «Володар перснів», першим був «Хранителі Персня» (2001), другим «Дві вежі» (2002).

У завершальній частині кінотрилогії розповідається про завершення Третьої Епохи Середзем'я і початок Четвертої. Саурон збирає усі сили, щоб завдати останній удар і перемогти народи Середзем'я. Війська Мордору стягуються до столиці Ґондору, міста Мінас Тірит. Ґандальф та Теоден ведуть війська Рогану на допомогу, а Араґорн, який готовий стати королем, залучається підтримкою армії привидів. Проте навіть усіх цих сил недостатньо, щоб здолати Мордор, а тому останню надію покладають на гобіта Фродо, який проникає у землі ворога, щоб знищити Перстень Всевладдя і звільнити Середзем'я від зла.

Випущений 16 грудня 2003 року, став найуспішнішим фільмом усіх часів в касовому прокаті, заробивши понад 1.120 мільярдів доларів у всьому світі й нині займає 18-ту стрічку найвидатнішим фільмом усіх часів; а також є найвидатнішим фільмом 2003 року. На 76-церемонії фільм отримав всі 11 премій «Оскар» на які був номінований, в тому числі «за найкращий фільм» та «за найкращу режисерську роботу». Це є рекорд для одного фільму, стільки ж нагород отримав тільки «Бен-Гур» (1959) та «Титанік» (1997). Станом на 13 серпня 2021 року займає 7-у позицію у списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb.

Чим ще відзначився цей день в історії

1903 — відбувся перший політ літака братів Райт
1903 року відбувся перший політ літака братів Райт

1538 — Папа Римський Павло III відлучив від церкви англійського короля Генріха VIII.

1777 — Франція визнала незалежність британських колоній в Північній Америці — майбутніх Сполучених Штатів Америки.

1790 — у Мексиці знайшли камінь з календарем ацтеків.

1885 — французький уряд оголосив про встановлення свого протекторату над Мадагаскаром.

1895 — У США запатентували машину для виробництва шпагату.

1897 — на Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.

1903 — відбувся перший політ літака братів Райт.

1920 — летовище Схіпхол в Амстердамі почали використовувати для прийому літаків цивільної авіації.

1926 — в Радянському Союзі провели перший всесоюзний перепис населення.

1962 — перший виступ Beatles на телебаченні — на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do.

1973— палестинські бойовики влаштували стрілянину в будівлі римському аеропорту «Ф’юмічіно», після чого знищили американський авіалайнер Boeing 707 і захопили німецький Boeing 737. Внаслідок цих терактів загинули 34 людини.

1984 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Про неприпустимість політики державного тероризму та будь-яких дій держав, які спрямовані на підрив суспільно-політичного устрою в інших суверенних державах».

1986 — у Кембриджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.

1989 — на американському телеканалі Fox відбулась прем'єра мультсеріалу «Сімпсони».

1992 — депутати Федеральних зборів Чехо-Словаччини ухвалили постанову про припинення з 1 січня 1993 року існування Чехо-Словацької Федеративної Республіки й утворення окремих незалежних держав — Чехії і Словаччини.

1992 — підписано Угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA).

1996 — У столиці Перу Лімі члени ліворадикального руху «Тупак Амару» захопили в заручники 490 високопоставлених осіб в посольстві Японії. Заручників визволили лише через п’ять місяців.

1998 — США і Велика Британія завдали авіаційні удари по Іраку через відмову того співпрацювати зі спеціальною комісією ООН з питання контролю над іракським озброєнням.

2014 — США та Куба заявили про відновлення дипломатичних відносин, які були розірвані 1961 року.

17 грудня 1975 року народилася Мілла Йовович

Мілла Йовович — американська акторка, співачка, модель
Мілла Йовович — американська акторка, співачка, модель

Мілла Йовович — американська акторка, співачка, модель, модельєр. Народилась 17 грудня 1975 року. в Києві. Її мати Галина Логінова познайомилася з батьком Богданом Йововичем в Києві тоді, коли він навчався на лікаря-терапевта в Київському медичному інституті за програмою навчання іноземних студентів. Мати, Галина Логінова, закінчила в Дніпропетровську школу, потім в 1972 закінчила ВДІК (Всесоюзний державний інститут кінематографії), після отримання диплома знову повернулася в Україну і працювала акторкою (1973—1980) на кіностудії імені Олександра Довженка в Києві.

Мілла Йовович перші п'ять років свого дитинства провела в Україні, з початку майже рік ходила до дитячого садочка міста Дніпро, а потім жила з матір'ю в Києві на вулиці Богомольця. У січні 1981 року вони емігрували в США через те, що батьку (сербу за походженням) не дали візу в СРСР. Проте спочатку сім'я Мілли Йовович жила в Лондоні, а лише потім в Сакраменто, після чого переїхала в Лос-Анджелес (США). Вищої освіти Мілла не здобула, але кар'єру моделі почала дуже рано — в одинадцять років.

Почавши відвідувати громадські школи в Лос-Анджелесі, Мілла досить швидко, за три місяці, освоїла англійську мову, але в школах до неї все одно неприязно ставилися інші діти через те, що її батьки були з Радянського Союзу (що було пов'язано з новим витком холодної війни). У 1994 році Богдан (батько) був заарештований і засуджений на 20 років за фінансові махінації з медичними страховками, але провів у в'язниці тільки п'ять років і був випущений в 1999 році (за словами Мілли, в'язниця пішла її батькові на користь і змінила його в набагато кращу сторону). Вихованням Мілли і просуванням в шоу-бізнесі на початковому етапі займалася мама, яка згодом сама повернулася в кіно. 

Хто ще народився 17 грудня

Менні Пакьяо, філіппінський боксер
Менні Пакьяо, філіппінський боксер

1525 — Джованні Палестріна, італійський композитор.

1749 — Доменіко Чімароза, італійський композитор.

1778 — Гемфрі Деві, британський фізик і хімік.

1797 — Джозеф Генрі, американський фізик, дослідник електромагнетизму, перший директор Смітсонівського інституту.

1830 — Жуль де Ґонкур, французький письменник (†1870).

1853 — Еміль Ру, французький мікробіолог.

1903 — Ерскін Колдвелл, американський письменник.

1908 — Віллард Ліббі, американський хімік, лауреат Нобелівської премії 1960 року.

1930 — Боб Гуччіоне, засновник журналу Penthouse.

1936 — Франциск, 266-й Папа Римський.

1946 — Юджин Леві, канадський актор.

1978 — Менні Пакьяо, філіппінський боксер, єдиний чемпіон світу серед професіоналів у восьми вагових категоріях.

Нагадаємо, 16 грудня 1773 року мешканці Бостона викинули в море вантаж чаю з англійського судна на знак протесту проти митної політики Великої Британії. Подія отримала назву «Бостонське чаювання» і призвела до американської війни проти британців за незалежність.

У суботу, 17 грудня, очікується мокрий сніг і дощ у більшості регіонів. Синоптики попереджають про ожеледицю та туман на дорозі. Місцями температура знизиться на декілька градусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube