Звільнення Залужного ще більш посилить відповідальність Зеленського за ситуацію на фронті - WSJ

Читать на русском

Кадрові зміни у ЗСУ ще тісніше пов'яжуть Володимира Зеленського з рішеннями на полі бою, вважають аналітики

Читать на русском
Звіотнення Залужного
Тепер Зеленський взяв на себе відповідальність за все - і політичну, і військову сторону, пише WSJ

Кадрові зміни у ЗСУ ще тісніше пов'яжуть Володимира Зеленського з рішеннями на полі бою, вважають аналітики

Рішення президента України Володимира Зеленського звільнити генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ стало найбільш значною зміною в керівництві країни за майже два роки війни. Це ще більше посилить відповідальність українського лідера за те, що відбувається на полі бою. Водночас деякі українські військові кажуть, що зміна керівництва не змінить ситуацію, з якою вони стикаються на фронті.

Про це пише The Wall Street Journal. Видання зауважує, що Зеленського тепер зроблять відповідальним за будь-яку військову невдачу.

"За словами Зеленського, цей крок (звільнення Залужного - ред.) спрямований на перезавантаження військових зусиль країни, оскільки українські війська намагаються утримати лінію фронту проти росії. Але заміна такої популярної фігури, як Залужний, на генерал-полковника Олександра Сирського, який вважається більш близьким до президента, тісніше пов'яже Зеленського з рішеннями на полі бою, що зробить його більш відповідальним за будь-яку невдачу", - пише WSJ.

Видання додає, звільнення Залужного відбулося після місяців спекуляцій щодо напруженості у відносинах між Зеленським і генералом. Президент України оголосив про відставку Залужного в четвер, 8 лютого, заявивши, що необхідні термінові зміни для реформування армії.

"Багато з проблем, які він назвав, включаючи брак західної допомоги та людських ресурсів, не можуть бути вирішені Головнокомандувачем. Але призначення Сирського може сприяти налагодженню більш ефективних робочих відносин", - пише WSJ.

Хоча Залужний ніколи публічно не висловлював політичних амбіцій, аналітики кажуть, що Зеленський, ймовірно, відчував загрозу через популярність генерала. Водночас, хоча деякі солдати були розчаровані, вони сказали, що зміна керівництва не змінить ситуацію, з якою вони стикаються на полі бою.

"Що конкретно зміниться для мене від того, що у мене буде інший Головнокомандувач? Абсолютно нічого. Я бачу, де ворог. Я знаю, що з ним робити", - сказав один з бійців ЗСУ.

Звільнення Залужного та кадрові перестановки в ЗСУ

Минулого тижня стало відомо про відставку з посади Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Його замінив Олександр Сирський, який командував Сухопутними військами.

Після цього команді президента анонсували інші кадрові зміни у військовому командуванні. Так, Сухопутні війська ЗСУ отримали нового командувача - ним став генерал Олександр Павлюк.

Також у відставку пішли троє військових з команди Валерія Залужного - Зеленський звільнив генерала Сергія Наєва з посади командувача об'єднаних сил ЗСУ. Замість нього тут працюватиме генерал-лейтенант Юрій Содоль, який від 2018 року був командувачем Морської піхоти.

Замість звільненого Максима Миргородського командувачем Десантно-штурмових військ ЗСУ став бригадний генерал Ігор Скибюк. Він був командиром 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Також Зеленський звільнив командувача Сил територіальної оборони ЗСУ Анатолія Баргилевича. Замість нього він призначив Ігоря Плахуту, який був заступником командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ Хортиця. Натомість Баргилевич очолив Генштаб ЗСУ.

Нагадаємо, політолог Андрій Золотарьов, оцінюючи ситуацію, висловив свій прогноз. Попри авторитет колишнього головкома, важливі рішення залишаються у сфері політичної влади. Як це вплине на події далі? Дізнайтеся більше, долучившись до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.