Зустріч "Рамштайну" стартувала зверненням Зеленського

Зустріч Рамштайн у віртуальному форматі буде вже 21-ю. На ній присутні високопоставлені представники оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкрив зустріч Рамштайн

У п'ятницю, 26 квітня, розпочалася чергова, 21-а зустріч високопоставлених представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») у віртуальному форматі. Її відкрив президент України Володимир Зеленський. Він звернувся до лідерів країн-союзниць, зазначивши, що Україна потребує далекобійної зброї, повітряного щита, можливості збивати військові літаки рф, а також 155-мм артилерійські снаряди.

Зокрема, Зеленський згадав системи Patriot та снаряди для них. Він нагадав, що Україні потрібно щонайменше 7 таких систем, щоб захистити свої міста. За словами Зеленського, за цей рік росіяни застосували вже понад 9 тисяч керованих авіабомб по Україні.

Президент зазначив, що за час, поки Україна чекала на американську допомогу, росія спромоглася перебити ініціативу на полі бою, але Сили оборони все ще можуть стабілізувати фронт та просуватися вперед, досягаючи своїх цілей. Він розповів, що Україна формує нові бригади для посилення. І ці бригади потребують озброєння так само, як бригади, які вже працюють на фронті.

"Навіть найкращі солдати не можуть змінити хід війни без достатньої кількості зброї. Я пишаюся українськими солдатами, вони знають, як перемогти, вони мають перемогти. Але українські захисники потребують вашої достатньої та вчасної допомоги - того, що ви потребували б, якби були солдатами на цій війні", - сказав президент.

У свою чергу, голова Пентагону Ллойд Остін на засіданні "Рамштайну" заявив, що цього року в Україну прибудуть більше літаків F-16 разом із пілотами. Також пріоритетним питанням будуть артилерія і бронетехніка. 

"Сьогодні ми приділимо особливу увагу посиленню української ППО. Україна критично потребує більше систем ППО, і терміново потребує більше ракет-перехоплювачів. Це буде великим пріоритетом для нас сьогодні", – розповів очільник Пентагону.

Оскільки сьогоднішня зустріч позначає другу річницю існування формату "Рамштайн", Остін нагадав свої попередні обіцянки. Він додав, що США не зупинить підтримку України.

"Два роки тому я сказав, що ми знаємо, яке тяжке випробування ви проходите, і що ми усі вас підтримуємо. Ми все ще підтримуємо, і ми не відступимося", – заявив Ллойд Остін.

Що передувало "Рамштайну"

Зауважимо, що 26 квітня у такому контексті група у форматі "Рамштайн" збирається, враховуючи критичний дефіцит боєприпасів в Україні та просування російських військ на сході. Це також відбувається на тлі очікуваного розблокування американської допомоги для України та передбачуваних "швидких змін" на фронті.

Перед цим президент Володимир Зеленський зазначив, що на цій зустрічі обговорять питання того, як найшвидше перебороти складнощі та проблеми, накопичені за останні півроку, поки Україна очікувала рішень щодо американської підтримки.

"Політично ми вже спрацювали заради підтримки. Тепер треба, щоб спрацювали й щодо наповнення пакетів потрібною зброєю, і щодо логістики", – сказав він напередодні у вечірньому зверненні.

Перед зустріччю у МОУ повідомили, що на "Рамштайні" обговорять налагодження постачання військової допомоги та розробку алгоритмів логістики. Зокрема, за словами речника МО Дмитра Лазуткіна, йтиметься передусім про постачання зброї, про постачання снарядів різних калібрів, передусім 155-мм. Також йтиметься про те, що будуть боєприпаси ATACMS в Україні постачатися.

Нагадаємо, що 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України відбулося 19 березня в Німеччині. І це було важливе зібрання під керівництвом особисто міністра оборони США Ллойда Остіна. Раніше Інформатор писав про підсумки минулого, 20 засідання у форматі Рамштайн. Серед іншого, на ньому Україні обіцяли ракети для ППО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube