Українці готові працювати на перемогу, їм необхідна лише зброя
У вівторок, 19 березня, на авіабазі Рамштайн у Німеччині відкрилася 20 зустріч контактної групи по Україні. У ній серед інших взяв участь міністр оборони США Ллойд Остін та міністр оборони України Рустем Умєров. Для Остіна ця закордонна подорож стала першою після січневої госпіталізації, а для Умєрова вона стала можливістю переконати союзників у тому, українці готові воювати, необхідна лише зброя, щоб перемогти росію і знищити її перевагу у небі та на землі.
За даними агентства Reuters, головне завдання Остіна на цій зустрічі — переконати європейських союзників, що адміністрація Джо Байдена, як і раніше, прихильна до ідеї підтримки України. Зустріч проходить на тлі того, що у Вашингтона практично закінчилися кошти для військової допомоги, а ймовірність, що Конгрес США ухвалить відповідні фінансові рішення, невисока.
"Наша коаліція, що складається приблизно з 50 країн, продовжить об'єднуватися, щоб підтримати актуальні потреби України на полі бою і довгострокову безпеку", - заявив він у X.
За словами Умєрова, зараз важливо покласти край авіаційній та артилерійській перевазі рф. Для цього Україні потрібні ППО, БПЛА та боєприпаси. Українці готові воювати, потрібна лише зброя, щоб перемогти окупантів.
"Ми повинні покласти край авіаційній та артилерійській перевазі росії. Основні потреби України залишаються незмінними. Боєприпаси. ППО. БПЛА. Системи радіоелектронної боротьби. Відважні українські воїни та командири готові виконати свою роботу, щоб перемогти нашого спільного ворога. І я вірю, що ви готові допомогти нам виконати це завдання" - заявив Умєров.
Минулого тижня президент США Джо Байден схвалив пакет невідкладної допомоги Києву на загальну суму $300 млн — вперше з грудня 2023 року. Але за три місяці конгрес США так і не зміг узгодити додаткові асигнування на підтримку американських союзників, включаючи Україну, Ізраїль та Тайвань. Проте Остін запевнив у вступній промові перед засіданням на базі Рамштайн, що США продовжуватимуть підтримувати республіку.
"Ця коаліція не дозволить Україні зазнати невдачі", - пообіцяв він.
Завдання демонструвати підтримку стоїть і перед Берліном, хоч канцлер Олаф Шольц продовжує відкидати можливість передачі Україні далекобійних ракет Taurus. На зустрічі "Веймарського трикутника" (Франція, Німеччина, Польща) 15 березня глава німецького уряду підтримав ідею створити нову коаліцію для постачання далекобійної артилерії для України.
19 березня Німеччина оголосила про виділення нового пакету військової допомоги Україні на суму 500 мільйонів євро. Пакет допомоги включатиме тисячі артилерійських снарядів, сотню бронемашин для піхоти та транспортні машини. Питання про постачання далекобійних крилатих ракет Taurus від Бундестагу залишається відкритим.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.