Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів

Читать на русском

Про що говорили і чи домовилися лідери двох країн

Читать на русском
Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів

Про що говорили і чи домовилися лідери двох країн

У середу, 16 червня, в Женеві відбулася зустріч президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна, після чого лідери держав дали прес-конференції. Саміт двох лідерів тривав більше трьох годин, питання України порушувалося, але неглибоко. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на трансляцію прес-конференцій на каналі WATCH LIVE в YouTube.

 

Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів 1

Україна, захоплення Криму, Мінські угоди, перезавантаження у стосунках з США: про що говорив Путін 

 

Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів 2

"Що стосується України,то так, ця тема зачіпалася, не можу сказати, що дуже докладно. Але наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання (конфлікту - прим. ред.) на Південному Сході України повинні лежати Мінські угоди", - сказав Путін за підсумками переговорів. 

Також він повідомив, що президенти зустрічалися для того, щоб у всьому світі запанував - мир.

"Треба подивитися навколо себе і сказати: бачиш, як прекрасний цей світ. Дорослі люди, керівники двох країн, найбільших ядерних держав зустрічаються для того, щоб зробити цей світ безпечнішим, надійним і процвітаючим домом для всіх жителів нашої планети", - сказав Путін. 

Також Путін назвав "адекватною реакцією на погрози" захоплення Криму.Він сказав, що США підтримали "державний переворот в Україні" в той час, як Янукович нібито був готовий погодитися на всі вимоги опозиції, відійти від влади і через три місяці оголосити нові вибори. 

"Ні, треба було зробити кривавий переворот, який призвів до відомих наслідків - південний схід і Крим. І ви вважаєте, що ми поводимо себе непередбачувано?", - відповів питанням на питання глава РФ. 

Концентрацію російських військ на кордоні з Україною він пояснив тим, що це відбувається в Росії, а не як США - поблизу чужих кордонів. На його думку, Україна не дотримується Мінських угод, а значить РФ автоматично звільняє себе від зобов'язань щодо їх виконання. 

Путін також заявив, що не можна допускати "перевантаження" у відносинах РФ і США.Крім того, Росія готова допомогти США в питаннях безпеки в Афганістані, Ірані, Сирії та Лівії.

Холодна війна, Україна і Білорусь, доля опозиціонерів, різниця у віці і неповернення до обговорення питання, чи вбивця  Путін: про що говорив Байден 

 

Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів 3

Байден після зустрічі з Путіним висловив упевненість, що президент РФ не хоче холодної війни

На питання, чи довіряє він Путіну, він відповів, що такі зустрічі і відносини глав держав - більше не питання довіри, але верифікації намірів. І додав, що буде судити з дій,адже тільки вони свідчать про дійсні переконання. 

Президент США, за його словами, нагадав Путіну, що різниця між їхніми поколіннями становить якихось десять років.

"Це не означає, що ми повинні обніматися і цілуватися. Але це означає, що є багато спільного.Він розуміє, що холодна війна не потрібна", - заявив Байден. 

Американський президент також запевнив громадськість, що пообіцяв президенту РФ більше не піднімати питання того, чи є той вбивцею.Нібито Путін залишився цим задоволений. 

Також Байден підкреслив, що США:

  • готові відповідати на атаки РФ у кіберсфері;
  • будуть піднімати питання Навального і продовжить піднімати питання, пов'язані з "порушенням прав людини" і "свободи преси";
  • вважають, що РФ не може диктувати "те, що відбувається в світі";
  • вважають важливим встановити для США і РФ загальні правила.

Байден заявив, що якщо Навальний помре в російській в'язниці, "наслідки цього будуть руйнівні для Росії".

Також він висловив думку, що преса США свідомо негативно ставиться до його переговорів з Путіним.

Байден покинув прес-конференцію, згадавши Україну  лише один раз.

 

Зустріч Путіна і Байдена: підсумки переговорів 4

Також країни розпочали двосторонній діалог з контролю озброєнь,а ось позиції щодо ситуації у Білорусі та з Мінських угод, що стосуються України, мають відмінності.

"Я передав непорушну підтримку Сполучених Штатів територіальної цілісності і суверенітету України.Ми обговорили мінські домовленості, я висловив свій погляд на них. Він не перечив мені, але, звичайно, відмінності (в думках - прим. ред.) були",- зазначив Байден . 

Подальших візитів лідерів в резиденції один до одного не буде. Путін не поїде до Білого дому, Байден не планує відвідувати Кремль. 

Раніше Інформатор повідомляв, що Пєсков заявляв, що Путін може "позначити" Байдену позицію РФ щодо вступу України до НАТО.

Також повідомлялося, Путін розповів про очікування від зустрічі з Байденом у Женеві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.