В ОП натякають на 5 деокупованих сіл на Херсонщині
У вівторок, 4 жовтня, Збройні сили України звільнили одразу декілька сіл та селищ у Бериславському районі Херсонської області. Окрім Новопетрівки, прапори України замайоріли також над Старосіллям та Давидовом Бродом.
Військовослужбовці 35-ї окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Остроградського повідомили про звільнення села Давидів Брід Бериславського району.
“Наші взяли Давидів Брід. Плацдарм відкритий на Берислав, Шилову Балку, Тягинку!” Український прапор у селі відновили морські піхотинці", — повідомив депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко.
"Тут щойно піднято наш прапор! Один з ключових на плацдармі за Інгульцем на Херсон! Вже майже рідний. Зґвалтований російською окупацією. Він стане однією з перлин наших мандрів півднем України після перемоги. Зустрінемось на річці Інгулець!" - написав депутат Роман Лозинський.
Окрім того, попередня інформація з'явилась і про звільнення села Старосілля в тому ж районі Херсонщини.
Вчора зайшли в Архангельске, сьогодні — в Старосілля. Крок за кроком Херсонська область звільняється від окупантів", - сказав один із воїнів на відео.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак ймовірно натякнув на звільнення 5 населених пунктів у Херсонській області. У своєму Telegram він опублікував пост з емодзі, який складається з зображень 5 українських прапорів, ракети і кавуна.
Ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня динамічна та напружена. Наші підрозділи продовжують активні дії, тримають ініціативу на закріплених територіях і в просуванні. Мають частковий успіх на півночі. Наша авіація нанесла 7 ударів по ворогу, в Бериславському районі збили ворожий ударний гелікоптер Ка-52. Знищено 40 рашистів, 2 танки та 7 одиниць іншої авто-бронетехніки. На тимчасово окупованих територіях продовжуються заходи з примусової мобілізації. В ході них окупаційні війська здійснюють подворові обходи, складають списки чоловіків призовного віку. На блокпостах посилили перевірку документів, виїзди з підконтрольних рашистам територій максимально ускладнені: вимагають безкінечний перелік документів, влаштовують довготривалі огляди транспортних засобів та речей, вилучають гаджети та інші коштовні предмети, гроші, змушують чекати результатів перевірки від кільканадцяти годин до 7 - 10 діб і часто просто розвертають автівку у зворотному напрямку.