Головна
Україна
12:16, 1 Жовтня
Информатор UA

Интро

Українські бійці звільнили п'ять населених пунктів поблизу Лиману. Наразі в Лиманському котлі ЗСУ оточили близько 5 тисяч росіян. Вони намагаються прорватися, але марно. Про це повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Поблизу міста звільнено п'ять населених пунктів, там тривають стабілізаційні заходи. "Російське угруповування в районі Лиману оточене. Населені пункти Ямпіль, Новоселівка, Шандриголове, Дробишеве, Ставки звільнені, там тривають стабілізаційні заходи", розповів Череватий. Чому звільнення Лиману є важливим Контроль над містомлогістичні та оперативні можливості для подальшого звільнення Донецької та Луганської областей.Це дозволить нам швидко перекинути війська та укріпити позиції.Саме зможна здійснити оперативний тиск на Словянськ. Тому як тільки ЗСУ відіб'ють Лиман та Ямпіль, то можна констатувати, що у росіян знижується бойовий потенціал для проривання до СловОтримання контролю по лінії Лиман-Ямпіль відкриє оперативний простір для наступу на Лисичанськ та Сєвєродонецьк в Луганській області За місто Лиманточаться бої, тому орієнтуватися в оперативній обстановці складно. Ямпіль Ямпіль це селище міського типу у Донецькій області. Розташоване у Лиманській міській громаді та налічує близько 2000 осіб населення.Ямпіль відомий в регіоні як місце, де масово вирощують полуницю, адже клімат і піщані ґрунти є найсприятливішими для цієї ягоди. В сезон за нею з'їжджаються перекупники з навколишніх міст та районів, які потім реалізують її в Бахмуті, Лимані, Соледарі та ін. Впритул до станції підходить великий сосновий ліс лиманського лісництва, який простягається від Лиману через Ямпіль до наступної залізничної станції 438 км. Російські війська захопили Ямпіль 29 квітня 2022 року. Вперше про звільнення населеного пункту від окупантів українські блогери та каналина початку вересня, проте тоді інформація не підтвердилась. Але вже 30 вересня українські військові повідомили, що селище Ямпіль перейшло під контроль України. Чому іноді не афішують інформацію про визволення населених пунктів Офіційних заяв проконкретних населених пунктів не надають із гуманітарної точки зору.Це може нашкодитимирному населенню. Тому, що ці населені пункти одразу опиняються під авіаційними та артилерійськими ударами ворога.Інформацію про звільнення можна оголошувати, коли українські захисники просунуться та"зачистять" населені пунктивід окупантів. Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що за даними Інституту вивчення війни, українські війська майжеповністю оточили угруповання росіян в Лимані.Українська армія прорвала російську оборону в районі Ставок, за 10 км на північ від Лиману, і перерізала дорогу Торське-Дробишеве, яка є останнім шляхом постачання та виїзду для росіян, які утримують лінію на захід від Лиману. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

ЗСУ звільнили 5 населених пунктів біля Лиману

Читать на русском

Росіяни намагаються вирватися з Лиману

Читать на русском
ЗСУ звільнили 5 населених пунктів біля Лиману

Росіяни намагаються вирватися з Лиману

Українські бійці звільнили п'ять населених пунктів поблизу Лиману. Наразі в Лиманському котлі ЗСУ оточили близько 5 тисяч росіян. Вони намагаються прорватися, але марно.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Поблизу міста звільнено п'ять населених пунктів, там тривають стабілізаційні заходи.

"Російське угруповування в районі Лиману оточене. Населені пункти Ямпіль, Новоселівка, Шандриголове, Дробишеве, Ставки — звільнені, там тривають стабілізаційні заходи", — розповів Череватий.

Чому звільнення Лиману є важливим

Контроль над містом відкриває логістичні та оперативні можливості для подальшого звільнення Донецької та Луганської областей. Це дозволить нам швидко перекинути війська та укріпити позиції. Саме з Лиману можна здійснити оперативний тиск на Слов’янськ. Тому як тільки ЗСУ відіб'ють Лиман та Ямпіль, то можна констатувати, що у росіян знижується бойовий потенціал для проривання до Слов’янська. Отримання контролю по лінії Лиман-Ямпіль відкриє оперативний простір для наступу на Лисичанськ та Сєвєродонецьк в Луганській області За місто Лиман постійно точаться бої, тому орієнтуватися в оперативній обстановці складно. 

Ямпіль

Ямпіль — це селище міського типу у Донецькій області. Розташоване у Лиманській міській громаді та налічує близько 2000 осіб населення. Ямпіль відомий в регіоні як місце, де масово вирощують полуницю, адже клімат і піщані ґрунти є найсприятливішими для цієї ягоди. В сезон за нею з'їжджаються перекупники з навколишніх міст та районів, які потім реалізують її в Бахмуті, Лимані, Соледарі та ін. Впритул до станції підходить великий сосновий ліс лиманського лісництва, який простягається від Лиману через Ямпіль до наступної залізничної станції 438 км.

Російські війська захопили Ямпіль 29 квітня 2022 року. Вперше про звільнення населеного пункту від окупантів українські блогери та канали повідомили на початку вересня, проте тоді інформація не підтвердилась. Але вже 30 вересня українські військові повідомили, що селище Ямпіль перейшло під контроль України.

Чому іноді не афішують інформацію про визволення населених пунктів

Офіційних заяв про звільнення конкретних населених пунктів не надають із гуманітарної точки зору. Це може нашкодити мирному населенню. Тому, що ці населені пункти одразу опиняються під авіаційними та артилерійськими ударами ворога. Інформацію про звільнення можна оголошувати, коли українські захисники просунуться та "зачистять" населені пункти від окупантів. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що за даними Інституту вивчення війни, українські війська майже повністю оточили угруповання росіян в Лимані. Українська армія прорвала російську оборону в районі Ставок, за 10 км на північ від Лиману, і перерізала дорогу Торське-Дробишеве, яка є останнім шляхом постачання та виїзду для росіян, які утримують лінію на захід від Лиману.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.