Російські загарбники нещодавно просунулися в центрі Торецька та на північний схід від Курахового
Військові ЗСУ відновили втрачені позиції поблизу Часового Яру на Донеччині та відбили спробу ворога штурмувати біля Гуляйполя на Запоріжжі. Втім ворог продовжує просуватися фронтом. Російські окупанти мають нові успіхи поблизу Торецька, Курахового, Вугледара та в районі адмінкордону Донецької та Запорізької областей.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики показали карти боїв за минулу добу, 13 листопада.
В Росії стверджували, що ЗСУ здійснили атаки в межах основного "українського плацдарму" в Курській області 13 листопада. Російські джерела, включно з Міноборони РФ, розповідали, що війська РФ нібито відбили українські атаки на південний схід від Кореневого поблизу Олександрії, Нижнього Клину, Нової Сорочини та Новоіванівки.
12 листопада у Генштабі ЗСУ повідомили, що українські війська та Сили спеціальних операцій (ССО) завдали удару по паливному складу "Оскольнефтеснаб" біля Старого Оскола Бєлгородської області, в результаті чого виникла пожежа. Як зазначили в Генштабі ЗСУ, знищення таких об'єктів створює матеріально-технічні проблеми для російських окупантів. Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков 12 листопада заявив, що український безпілотник завдав удару по нафтобазі під Старим Осколом і спровокував пожежу нафтоцистерни.
Російські військкори стверджували, що частини Колісниківки (на південний схід від Куп'янська) є "сірими зонами", оскільки війська РФ не можуть закріпитися на руїнах села, а ЗСУ зберігають позиції в лісистих районах на півночі. Також російські джерела стверджували, що ЗСУ посилюють контратаку біля Торського та час від часу проводять механізовані штурми із танками та БМП біля Глушківки (на південний схід від Куп’янська).
Український офіцер, який діяв на Куп'янському напрямку, повідомив 13 листопада, що окупанти дедалі частіше проводять механізовані штурми, особливо біля Борової, замість суто піхотних штурмів. Також офіцер заявив, що сезонна погода заважає російським загарбникам використовувати баггі та іншу цивільну техніку.
Українські захисники відновили раніше втрачені позиції на напрямку Часового Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, свідчать про те, що ЗСУ відновили втрачені позиції на північний схід від Оріхово-Василівки та в районі шахти на схід від Ступочок.
Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на північ та на південний схід від Часового Яру. Однак в ISW не знайшли підтвердження. 13 листопада російські окупанти наступали на південь від Часового Яру в районі Ступочок.
Окупанти нещодавно просунулися в центрі Торецька. Геолокаційні кадри від 12 листопада показують, що росіяни просунулися до вулиці Енгельса в центрі міста. Російський військкор стверджував, що війська РФ контролюють близько 70% Торецька. Втім експерти ISW не знайшли підтвердження цієї заяви, та наразі вважають, що росіяни контролюють близько 23,1% Торецька.
Російські окупанти просунулися на північний схід від Курахового. 13 листопада опублікували геолокаційні кадри, на яких видно, як загарбники підняли триколор над центром Іллінки, що свідчить про те, що росіяни, ймовірно, захопили село.
Російські блогери розповідали, що війська РФ ведуть бої та просуваються в найсхіднішій частині Курахового, а німецький репортер стверджував, що росіяни контролюють 15% міста. Наразі в ISW оцінюють, що окупанти контролюють трохи більш як 14% Курахового.
Окупанти нещодавно просунулися на північний захід від Вугледара. Геолокаційні кадри від 12 листопада показують, що загарбники просунулися до бурелому на північний схід від Богоявленки. Російські блогери стверджували, що російські війська контролюють більшу частину Дальнього, що узгоджується з оцінкою експертів ISW щодо даних про ситуацію в цьому районі.
Російські та українські джерела повідомляли про триваючі важкі бої на північний схід від Вугледара поблизу Дальнього, Антонівки, Катеринівки, Максимільянівки та Єлизаветівки. А також на північний захід від Вугледара біля Костянтинопольського та Трудового 12 і 13 листопада.
Російські окупанти нещодавно просунулися в районі адмінкордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, що ворог просунувся на південний захід від Новодарівки.
Російські окупанти нещодавно безуспішно розпочали механізований штурм на північний схід від Гуляйполя та продовжили штурм на північ від Роботиного 13 листопада.Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, як ЗСУ відбивають російський механізований штурм розміром у взвод на північ від Степового (на північний схід від Гуляйполя).
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко 12 листопада заявив, що окупанти готуються до тактичних штурмів поблизу кількох невстановлених населених пунктів Запорізької області, але не мають достатньо сил для прямого наступу на Запоріжжя. Також Коваленко додав, що російські чиновники залучають військкорів для поширення чуток про можливий наземний штурм Запоріжжя з боку Росії, щоб створити паніку в українському інформаційному просторі.
14 листопада аналітики DeepState опублікували оновлену карту боїв на фронті. За їхніми даними, росіяни продовжують штурмувати Курахівський напрямок та Времівський.
Повідомляється, що ворог окупував Іллінку на Курахівському напрямку. Також росіяни просунулися у Дальньому, біля Новодонецького, Трудового та Куп'янська.
Ворог не припиняє атакувати у напрямку Куп'янська. Раніше у DeepState писали, що вдень 13 листопада дві колони ворожої техніки висунулися з району Лиману Першого в Куп'янськ до траси на Сватове. Їм вдалось прорватись до міста й навіть проїхатись вулицею Сватівською. Проте бійці ЗСУ на цьому завершили ворожі "покатушки". Техніка була розбита, а окупанти розбіглися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.