“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Ці розвідувальні комплекси українські військові могли отримати ще до їх офіційної презентації
Збройні сили України отримали від західних партнерів автономні розвідувальні центри Skykit від американської компанії Palantir. Ці сучасні технології дозволяють стежити за розвитком війни в реальному часі. Про це пише французьке видання L'Express з посиланням на свої джерела.
Як зазначає видання, українські військові можуть використовувати на полях битв десятки, якщо не сотні мобільних центрів розвідки Skykit, хоч ця інформація є секретною. Ці розвідувальні центри були офіційно представлені у січні, тож ЗСУ могли їх отримати ще до презентації.
Skykit - це розробка американської компанії Palantir, яка постачає шпигунські та військові системи управління США та іншим західним країнам. Skykit - це повністю автономний розвідувальний центр. Він містить два вбудовані монітори, акумуляторні блоки живлення та спеціальний ноутбук, обладнаний безпілотником Quadcopter та невеликою камерою Trailcam Nano.
Skykit дає військовим можливість ефективно обробляти розвіддані, приймати рішення та виконувати операції з віддалених місць. Система також дозволяє ставити завдання та аналізувати дані з будь-якого місця на полі бою. У системи є власний безпечний супутниковий зв’язок. Українські військові можуть під’єднатися до одного з 40 комерційних супутників, аналізувати дані, що зібрані різними модулями штучного інтелекту, і "побачити" ворога. За домовленістю з урядами, Skykit також надає доступ до державних військових супутників, наприклад апаратів Пентагону.
На Всесвітньому економічному форумі у Давосі, який відбувся наприкінці січня цього року, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що технології Palantir дозволяють ЗСУ "стежити за розвитком війни в режимі реального часу". Голова компанії Алекса Карп підтвердив, що Palantir "відповідає" за більшу частину цілевказання на війні в Україні. До слова, в червні 2022 року президент України Володимир Зеленський зустрічався з Карпом у Києві. Тоді вони обговорили питання подальшої співпраці у сфері захисту та безпеки, а також цифровізації.
Нагадаємо, окупанти спрощують свої ракети через брак комплектуючих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.