ЗСУ – Маску: для дронів обмеження Starlink некритично

Інформатор з'ясував, чи анонсовані обмеження Starlink завдадуть шкоди операторам дронів на передовій та чим на справді були викликані ці обмеження

ЗСУ – Маску: для дронів обмеження Starlink некритично
Маск обмежив супутниковий зв'язок для дронів, але це навряд чи становить проблему

Обмеження, які намагається запровадити Ілон Маск для використання супутникового Інтернету Starlink, не є критичним для роботи дронів в умовах бойових дій. Про це Інформатору відповили в ЗСУ, утримавшись від зайвих деталей.

Раніше представник Маска зробив заяву про те, що обмежить можливості використання військовими дронами свого супутникового Інтернету. Ця інформація набула в Україні широкого розголосу. 

 

Що кажуть військові

Українська армія активно використовує у веденні бойових дій безпілотники. Наймасовішими розвідувальними дронами залишаються цивільні квадрокоптери. Щоб управляти розповсюдженими в ЗСУ DJI Matrice, Mavic, вітчизняними БПЛА, інтернет від Starlink взагалі не потрібен. Зв’язок між оператором і «пташкою» підтримується через окремий радіоелектронний сигнал.

Саме тому на питання наскільки обмеження супутникового зв’язку вплине на роботу дронів в умовах бойових дій, Інформатор отримав дуже коротку але багатозначну відповідь:

«Для дронів – не критично», - заявив практик застосування БПЛА на війні Юрій Касьянов.

Супутникова мережа потрібна, щоб передати зібрані дані, але це не конфліктує із заявами SpaceX, зауважив Андрій Павлисько, співзасновник мілітарі-стартапу BBWY, що розробляє софт для операторів дронів.

 

Що каже Маск

Компанія SpaceX обмежує роботу супутникового інтернету Starlink для ЗСУ, щоб не допустити "ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни". Про це заявив Ілон Маск у своєму Twitter.

"Starlink є комунікаційним хребтом України, особливо на передовій, де майже всі інші можливості Інтернету зруйновані. Але ми не допускатимемо ескалації конфлікту, що може призвести до Третьої світової війни", — написав він.

Таким чином мільярдер відповів на допис американського астронавта Скотта Келлі, який торік був у Києві й активно підтримує зусилля із допомоги Україні.

"Ілоне Маску, Україна вкрай потребує вашої підтримки. Будь ласка, відновіть повну функціональність своїх супутників Starlink. Захист від геноцидного вторгнення не є наступальною здатністю. Це виживання. Будуть втрачені невинні життя. Ви можете допомогти. Дякую вам", — написав Келлі.

 

Версія: Маск підвищує бізнесові ставки

Ілон Маск перш за все – бізнесмен. Starlink в Україні – це один з найпотужніших його проектів, який зробив кампанії світову рекламу. Втім, влада України і українці безмежно вдячні Маску за величезну підтримку під час війни з росією. Але в подальших планах SpaceX – потрапити до програм Пентагону і заключити мільярдні контракти. Якщо згадати попередні заяви Маска про те, що «SpaceX втрачає гроші, доки інші компанії заробляють мільярди», то можна зробити певний висновок.

Ймовірно, заява президентки SpaceX Гвінн Шотвелл в черговий раз пов’язана з підвищенням ставок за використання Starlink. Коли говорять про ринок, а в українському випадку про величезний ринок дронів, який стає все більш розвинутим завдяки програмі «Армія дронів», то така прагматична людина, як Ілон Маск навряд пропустить це повз свої інтереси – «доки інші заробляють мільярди».

 

Що цьому передувало

Раніше стало відомо, що компанія SpaceX вжила заходів, аби запобігти використанню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для управління безпілотниками в регіоні.

Як заявила президент і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл під час конференції у Вашингтоні, супутниковий інтернет-сервіс Starlink компанії SpaceX, який забезпечив українським військовим широкосмуговий зв'язок для захисту від російських військових, "ніколи не призначався для використання як зброї".

За словами Шотвелл, використання безпілотників Starlink виходить за рамки угоди, яку SpaceX уклала з українським урядом, додавши, що контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім'ям, які постраждали від російського вторгнення. Тому, за її словами, компанія "вживає заходів", щоб обмежити використання Starlink для керування дронами.

Також раніше ми писали, що 9-го лютого радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував заяву президентки SpaceX про Starlink для України.  Подоляк заявив, що компаніям світу час визначатися, чи вони підтримують свободу та Україну, чи все ж таки допомагають російським вбивцям.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube