Лінія фронту Сватове — Кремінна багато тижнів залишається зоною інтенсивних боїв
Збройні Сили України просуваються у бік Сватового в Луганській області. Нашим бійцям вдалося завдати нищівних утрат новій хвилі мобілізованих у боях під містом. Через це окупанти почали масово скаржитися на ситуацію під Сватовим, зростає кількість дезертирів та полонених. Інформатор розбирався, що відбувається на цьому напрямку.
За даними Інституту, ЗСУ досягли незначних успіхів на північний захід від Сватового. Так, у вівторок, 8 листопада, Мініоборони росії заявило, що авіація окупантів завдала удару по українському з’єднанню в Новоселівському (14 км на північний захід від Сватового). Це свідчить про те, що українські війська просунулися до цієї точки. Російські джерела стверджували, що ЗСУ атакували Новоселівське 7 листопада та просунулися до цього населеного пункту між 7 і 8 листопада, а також, за повідомленнями російських ЗМІ, українські війська намагалися атакувати Куземівку, що за 13 км на північний захід від Сватового.
Щоб утримати лінію фронту в районі Сватового, російське командування відправляє туди сотні непідготовлених і не оснащених російських мобілізованих, через що вони зазнають величезних втрат. Відомо, що на початку листопада в районі Макіївки (Луганська область, близько 30 км від Сватового) з батальйону мобілізованих чисельністю понад 500 осіб уціліли лише близько 30−40 російських військовослужбовців. Про це повідомили непідконтрольні Кремлю ЗМІ, яким удалося поговорити з окремими вцілілими військовослужбовцями та десятками родичів мобілізованих, відправлених у район Сватового. Їхні історії підтверджують низку фактів про те, що ЗСУ вдалося завдати нищівних утрат новій хвилі мобілізованих у боях під Сватовим.
Відомо, що під Сватовим ЗСУ розбили батальйон мобілізованих переважно з Воронезької області. Як розповіли їхні родичі порталу Верстка, новоспечених військовослужбовців наприкінці жовтня відвезли у Валуйки — селище в Білгородській області рф на кордоні з Україною, а 1 листопада завантажили в КАМАЗи й повезли в Луганську область. Чисельність «свіжого» мотострілецького батальйону, про який ідеться, — 500−570 осіб.
«У день, коли їх привезли, їх поставили на передову лінію. Командування залишило поле бою і втекло, обґрунтувавши це тим, що незабаром повернеться та надасть мобілізованим їхні речі. Через 40 хвилин вони не повернулися і почався обстріл гранатометами, мінометами та іншою зброєю. Бій тривав три дні, зі слів мобілізованих. Наші воїни виживали як могли… Вони не спали, не їли, три дні вони тримали оборону та нікуди не бігли на відміну від командування», — розповідають родичі тих, хто вижив.
Раніше з «Версткою» зв'язувався один із мобілізованих, що вижив. Він також докладно розповів про те, що з цього батальйону загинуло понад 500 людей.
На Сватівському напрямку 92-й бригаді ЗСУ 21 "боєць" країни-агресора добровільно здався у полон - здебільшого жителі Москви та Московської області. Полонені звинувачують російське командування в байдужості й в тому, що використовують людей, як гарматне м’ясо. Їх викинули на позиції під Сватовим без їжі та навіть без води.
Російське командування вже не знає, що робити з дезертирами. Кількість відмовників зростає - вони або здаються в полон або тікають назад до рф.
Місцеві жителі повідомляють у соцмережах, що у Сватовому окупанти ходять по домівках місцевих - шукають вільні підвали, щоб засадити туди тих, хто не хоче йти воювати "на передок”. Також люди зазначають, що у місті стабільно голосно, а "над головою літає цілодобово".
"Ніч пройшла більш-менш тихо. Зараз в місті теж тихо. Десь за містом починається гепання, але ще не сильно і нечасто. Світло поки що є, не вимкнули. Зв'язок поки що теж є, гарний", - розповідають місцеві.
Також у Сватовому співробітникам, що виїхали, керівники-колаборанти розсилають смс із вимогою повернутися на робочі місця. У разі не повернення погрожують звільненням.
Нагадаємо, ми писали, яка ситуація з деокупацією Луганської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.