ЗСУ готуються до весняного контрнаступу: видання Politico назвало два сценарії

Читать на русском

У Пентагоні заявили, що незалежно від стратегії Києва на полі бою, США хочуть, щоб українські військові мали зброю, необхідну для продовження боротьби

Читать на русском
Контрнаступ
Київ поки що не визначився зі стратегією майбутнього наступу, однак є два сценарії

У Пентагоні заявили, що незалежно від стратегії Києва на полі бою, США хочуть, щоб українські військові мали зброю, необхідну для продовження боротьби

Сполучені Штати Америки активно відправляють техніку на фронт та швидкими темпами тренують українських військових напередодні масштабного контрнаступу Збройних сил України. Він очікується наприкінці весни. Глава Пентагону Ллойд Остін вважає, що "Україна не може гаяти часу".

Про це пише видання Politico. Пентагон заявляє, що незалежно від стратегії Києва на полі бою, США хочуть, щоб українські військові мали зброю, необхідну для продовження боротьби.

"Ми повинні швидко і повністю виконати наші обіцянки. Це включає в себе доставку нашої бронетехніки на поле бою і забезпечення того, щоб українські військові якнайшвидше отримали підготовку, запасні частини і технічну підтримку, необхідну їм для використання цих нових систем", - зазначив Остін.

Натомість американські офіційні особи більше зосереджені на підготовці України до великого весняного наступу для повернення територій, який, як вони очікують, розпочнеться у травні. Сотні західних танків і бронетехніки, у тому числі вперше техніка, яка може зводити мости і дозволяти військам переправлятися через річки, прямують в Україну для наступу. Американські та європейські партнери також надсилають величезну кількість боєприпасів і 155-мм снарядів, які Україна визначила як найбільш нагальну потребу. Хоча американські посадовці намагаються не вказувати Києву, як вести війну, керівництво Пентагону заявило в середу, 15 березня, що обладнання та підготовка, які надаються, дозволять Україні виграти війну – де і коли вона вирішить це зробити.

"Ми докладаємо значних зусиль для зміцнення української армії з точки зору оснащення, боєприпасів і тренувань у різних країнах, щоб дати можливість Україні захистити себе. Посилення української спроможності дозволить українському керівництву розробляти і реалізовувати різноманітні варіанти дій у майбутньому, щоб досягти своїх цілей і довести цю війну до успішного завершення", – акцентував голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

У лютому понад 600 українців завершили 5-тижневу програму підготовки в Німеччині, яка включала в себе базові навички, такі як стрільба, а також медичну підготовку та інструктаж із маневрування на бойових машинах "Bradley" і бронетранспортерах "Stryker" американського виробництва. Зараз ці сили повернулися на поле бою, і друга партія з сотень військових зараз проходить навчання за цією програмою. За зачиненими дверима американські офіційні особи вимагали від Києва економити артилерійські боєприпаси і вести більш прицільний вогонь. Особливо в Бахмуті, де обидві сторони витрачають боєприпаси швидкими темпами.

"Дехто в Пентагоні вважає, що вони занадто швидко використовують боєприпаси. Вибачте, вони ведуть масштабну боротьбу за виживання своєї країни проти ворога, який має величезну перевагу в артилерійських боєприпасах і не відступає", - сказав колишній командувач Сухопутними військами США в Європі Бен Годжес.

За словами американських чиновників, Київ ще не визначився зі стратегією, але у нього є, по суті, два варіанти: просуватися на Південь через Херсон до Криму або рухатися на Схід зі своєї північної позиції, а потім на південь, відрізавши російський сухопутний міст. Перший варіант не реалістичний, кажуть посадовці, оскільки росія окопалася у своїй обороні на східному березі річки Дніпро, а Україна не має достатньої кількості ресурсів для успішної десантної операції проти такого роду сил. Другий варіант більш вірогідний, кажуть чиновники.

Контрнаступ ЗСУ

13 березня, видання The Washington Post опублікувало матеріал, в якому йшлося про те, що українські військові можуть не встигнути підготуватися до масштабного звільнення окупованих територій від загарбників і озвучили такий прогноз анонімні українські чиновники. На думку видання втрати і песимізм в українській армії зростають. Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов спростував чутки про зрив контрнаступу ЗСУ. За його даними, ця інформація не відповідає дійсності. Водночас у своєму нещодавньому інтерв'ю виданню La Stampa радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що Україна продовжує готуватися до контрнаступу, який може розпочатися за два місяці.

Нагадаємо, по всій території росії почали розсилати повістки. Крім того, у Пентагоні прогнозують запеклі бої в Україні.  

Також Інформатор писав, що передають Україні після 10-го "Рамштайна".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.