За останні кілька місяців наша країна отримала величезну кількість західної зброї
Зараз увага всього світу прикута до битви за Бахмут. Однак незабаром увагу звернуть на контрнаступ України. Він може початися вже у квітні.
Про це повідомляє видання The Economist. У грудні Америка і Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Більш того, росія виявилася ще слабкіше, ніж вважалося раніше. Переломний момент настав 20 січня на восьмому засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн". Там союзники погодилися озброїти Україну. Відповідно потік зброї перетворився зі струмка в річку.
З усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% - понад 8 мільярдів доларів — надійшли всього за три місяці, починаючи з грудня. Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині тільки в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет містить, наприклад, броньовану мостоукладальну техніку, яка є необхідною для будь-якого наступу на Півдні чи Сході. В результаті, пише видання, українська армія трансформується і вже незабаром третина війська матиме комплектацію за стандартами НАТО.
"Якщо наприкінці минулого року співвідношення українських і західних комплектів становило п’ять до одного, очікується, що воно впаде - п’яти до двох із надходженням допомоги", - зазначає видання.
За даними The Economist, головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний планує утворити три нові армійські корпуси, у кожному з яких буде по шість бригад (кожна налічуватиме понад 20 тисяч осіб).
"Російський наступ, що почався наприкінці січня, частково призначався для того, щоб змусити Україну використовувати ці резерви, що значно ускладнило контрнаступ", - йдеться в матеріалі.
В останні дні російські військові і найманці просунулися вглиб Бахмута, який з літа минулого року піддається нападу з боку росії. Але битва за місто призвела до набагато більших втрат росіян, ніж українських військових. І що ще важливіше, Залужний уникнув очевидної пастки. Замість того, щоб кинути в Бахмут значні резерви для порятунку міста, що має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання на новій техніці.
"Під час наступальних дій минулого року українська армія здебільшого наступала у ротних формуваннях. Навчання в Графенвері має на меті об’єднати їх у більші батальйони та бригади, здатні вести "загальнозбройну" війну, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші види бойової техніки діють разом, а не просто послідовно, як це переважно відбувається зараз", - наголошується у матеріалі.
З іншого боку, як повідомляє видання, російська армія знаходиться в жахливому стані. Якщо вона завоює Бахмут і вирішить заглибитися далі, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви. Згодом вона може почати стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи прогалини, якими може скористатися Україна.
Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов прогнозує, що з середини й до кінця весни будуть вирішальні бої великої війни в Україні. Саме тоді настане "переломний момент". Він додав, що якщо накласти футбольну аналогію на рік великої війни, то зараз "рахунок 1:1, а хвилина 70. Це субʼєктивне бачення". Нещодавно представник президента у Верховній раді, член парламентського комітету з національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський повідомив, що найгарячіші бої йдуть у районах Авдіївки, Бахмута, Вугледара, Кремінної. За його словами, основний удар окупантів буде зосереджений в Донецькій та Луганській областях. Другий напрямок, який може стати відволікаючим – це Південь. І гіпотетичний напрямок – це Північний схід, наприклад, Сумська область. Водночас Сполучені Штати радять Україні не затягувати з контрнаступом.
Раніше ми писали, що Джонсон закликав Великобританію відправити Україні винищувачі. Крім того, втрати армії рф на війні проти України перевищили 155 тисяч вояків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.