У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям батальйону віддали наказ на передислокацію, а насправді їх переправили до "ДНР"
Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді одному з керівників 501 Окремої бригади морських піхотинців Збройних сил України, через якого 277 військових цієї бригади потрапили у полон.
Зазначається, що з кінця лютого 2022-го року військовослужбовці батальйону обороняли Маріуполь. У квітні цього ж року російські пропагандисти масово розповсюдили інформацію, що начебто морпіхи 501 батальйону добровільно здалися у полон в оточеному Маріуполі.
Насправді ж керівник батальйону 501 ОБМП вчинив зраду. Він домовився з російськими силами й переконав командира здатися.
"Скориставшись складною ситуацією, що склалася для оборони Маріуполя, зрадник переконав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. Насправді 277 військовослужбовців бригади отримали наказ про перепозиціонування, але насправді їх було переміщено до "ДНР", - йдеться у звіті.
У заяві відомства зазначається, що військових ввели в оману, вони не розуміли, і не мали можливості розуміти протиправний характер наказу про здачу в полон.
Відтак, ДБР прийняло рішення закрити справу щодо 277 військовослужбовців 501 ОБМП, яких підозрювали в дезертирстві.
"Це дає підстави органам, відповідальним за це, відновити порушені права полонених морських піхотинців у плані виплат на користь їх родичів", - наголосили у ДБР.
За результатами розслідування встановлено, що зрадник продовжував свою діяльність навіть після проведення ним диверсійної операції у Маріуполі.
Після переїзду до міста Бердянськ у Запорізькій області, він відновив пропагандистську роботу серед українських військових, намагаючись переконати їх перейти на бік ворога та за винагороду надавати йому інформацію щодо розташування сил та засобів оборони України, повідомляють у Державному бюро розслідувань.
Протягом квітня-червня 2022 року встановлено принаймні три випадки, що підтверджують ці факти.
Начальнику відділу забезпечення 501-го окремого батальйону морської піхоти Військово-морських сил України оголошено підозру у державній зраді (згідно з частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України).
За цією статтею передбачена довічне позбавлення волі. Попереднє слідство в рамках кримінального провадження продовжується.
Українським силовикам вдалося затримати чоловіка та жінку у Харківській області, які зливали окупантам дані про ЗСУ та підготовку до контрнаступу. Через свого родича у росії, вони передавали дані про розміщення та рух Сил оборони для прицільних повторних ударів. Зрадників затримали.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що СБУ оголосила підозру коригувальнику російських ракет, який навів їх на житловий будинок у Миколаєві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.