Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Риба-свиня здатна не тільки змінювати колір шкіри, але і бачити її зсередини
Вчені встановили цікаву особливість сімейства риб губанів. Риба-свиня здатна не тільки змінювати колір шкіри, але і "бачити" її зсередини, підлаштовуючи забарвлення під умови середовища, що змінюються, навіть після смерті.
"Схоже, що вони спостерігають за зміною свого кольору", - сказала біолог Лорі Швейкерт, яка працює в Університеті Північної Кароліни.
Для риби-свині, що живе під постійною загрозою нападу хижаків, отримання відтінку, що відповідає фону, є буквально питанням життя та смерті. За словами Швейкерт, талант риби змінювати колір шкіри може стати у нагоді і у особистому житті: вона таким чином буде залучатиме партнерів і загрожуватиме суперникам для захисту потомства.
Губан, залежно від навколишнього середовища, приймає буре, біле або плямисте забарвлення. У цієї риби, як у хамелеонів та інших тварин, що змінюють колір шкіри, процес пов'язаний із зміною кольору гранул, розташованих усередині хроматофору організму. Пігменти всередині цих клітин збираються близько один до одного та стають прозорими, а коли вони розходяться, кольори здаються темнішими. Це дозволяє рибам вловлювати зміни світла та фільтрувати їх через заповнені пігментами хроматофори - щось на кшталт полароїду.
"Риби можуть буквально фотографувати власну шкіру зсередини", - сказав Сьонке Йонсен, біолог з Університету Дьюка, який також брав участь у дослідженні. "У якомусь сенсі вони можуть сказати рибі, який вигляд має її шкіра, оскільки вона не може нахилитися, щоб подивитися".
Швейкерт сказала, що шкіра не функціонує точно так само, як око: це скоріше механізм сенсорного зворотного зв'язку, який дає змогу рибы-свині контролювати власну шкіру, поки вона змінює колір. Лорі додала, що багато тварин не можуть бачити очима всю поверхню свого тіла, і їм потрібен інший спосіб дізнатися, чи розширилися або стиснулися у них правильні хроматофори.
"Це забезпечує акуратний і простий механізм, за допомогою якого риби можуть визначити, чи вони успішно змінили колір, використовуючи світлові датчики, розосереджені по всьому їх тілу, замість того, щоб покладатися на свої очі", - додала вона.
Губан зазвичай мешкає у водах Атлантичного океану. Живе всередині коралових рифів і під скелями, ховаючись таким чином від цікавих поглядів аквалангістів та любителів дайвінгу.
Раніше Інформатор писав про те, що у Дніпрі чоловік з'їв рибу з пивного магазину та захворів ботулізмом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.