"Злочини сіоністського режиму перетнули червоні лінії": Іран пригрозив Ізраїлю втручанням у війну

Читать на русском

29 жовтня Тегеран погрожує Ізраїлю та США ескалацією конфлікту у відповідь на наземну операцію в Секторі Гази та удари по своїх проксі-силах з "Осі стримування"

Читать на русском
Ібрагім Раїсі
Ібрагім Раїсі обіцяє Вашингтону, що Тегеран не стоятиме осторонь

29 жовтня Тегеран погрожує Ізраїлю та США ескалацією конфлікту у відповідь на наземну операцію в Секторі Гази та удари по своїх проксі-силах з "Осі стримування"

Президент Ірану Ібрагім Раїсі у неділю, 29 жовтня, розкритикував Ізраїль за дії в Секторі Гази. За його словами, Тель-Авівом та Вашингтоном  "перейдено червоні лінії" і це, буцімто, спровокує жорстку відповідь. Слова іранського президента підвищують градус напруги на Близькому Сході, збільшуючи ризики великого регіонального конфлікту.

Відповідна заява іранського політика з'явилася на платформі X (раніше Twitter). Раїсі також прокоментував нещодавні атаки на американські бази в Сирії та Іраку

"Злочини сіоністського режиму переступили червоні межі, які можуть змусити кожного вжити заходів. Вашингтон просить нас нічого не робити, але вони продовжують надавати широку підтримку Ізраїлю. США надіслали повідомлення Осі опору, але отримали чітку відповідь на полі бою", — погрожує Раісі.

 

 

"Вісь опору" — це мережа іранських проксі-сил, яка складається з ісламістських бойовиків, контрольованих та підтримуваних тегеранським режимом, аби створювати гібридну загрозу Ізраїлю. Йдеться про такі організації, як ліванська "Хезболла", палестинський ХАМАС та "Ісламська держава", осередки якої є в різних куточках Близького Сходу, зокрема в Сирії та Іраку.

Наземна операція в Газі розширюється

У ніч на четвер, 26 жовтня, американські війська завдали авіаударів по військових об’єктах в сирійському місті Абу-Камаль, які використовуються Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР) та бойовиками ісламістських угруповань, підконтрольних Тегерану. Це стало відповіддю на кампанію атак іранських проксі на військові бази США в Сирії та Іраку, яка тривала понад тиждень.

Удари іранських проксі-сил спричинили до травм американських солдат. Фото з відкритих джерел
Удари іранських проксі-сил спричинили до травм двох десятків американських солдат. Фото з відкритих джерел

Попри те, що подібні атаки відбувалися неодноразово, вони не принесли відчутних результатів: за даними Пентагону, 21 солдат отримав травми різної тяжкості. Але в контексті війни між Ізраїлем і ХАМАСом обмін ударами викликає побоювання щодо розгортання ширшого конфлікту.

Наразі  ні Іран, ні США не зацікавлені у тому, аби доводити ситуацію до прямого зіткнення. Білий дім надіслав війська до регіону в надії, що це стримає агресію іранських лідерів. Але різкі заяви Раїсі свідчать про те, що можуть скластися обставини, коли Вашингтон та Тегеран змушені будуть зійтися у війні через суспільний тиск та турбуючись про державний авторитет. Американська присутність на Близькому Сході може навпаки спровокувати Іран на втручання, аби довести свою вагу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.