Прем'єр Ізраїлю Нетаніягу: наземне вторгнення в Газу почалося, рішення прийнято одностайно

Читать на русском

Ізраїльський лідер називає це "другою війною за незалежність" та "війною людства проти зла"

Читать на русском
Наземна операція в Газі
В міністерстві оборони країни кажуть, що конфлікт буде довгим, однак Єрусалим переможе

Ізраїльський лідер називає це "другою війною за незалежність" та "війною людства проти зла"

Офіційно: Ізраїль оголосив про початок другої частини операції по боротьбі з бойовиками ХАМАСу. Наразі війська ЦАХАЛу ввійшли в сектор Гази та ведуть там бої з терористами. Війна ж буде довгою, вважають представники Ізраїлю, однак завершиться перемогою добра. 

Про це заявив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаніягу під час звернення до нації ввечері 28 жовтня. Він зазначив, що військовий кабінет в Єрусалимі ухвалив рішення одностайно, передає видання Times of Israel. 

Свою заяву Нетаніягу зробив під час брифінгу в Тель-Авіві. Голова держави назвав це "другою частиною" операції. 

За його словами, мета ЦАХАЛу - звільнення захоплених заручників та повне фізичне знищення угруповання ХАМАС. Міністр оборони Ізраїлю Йов Галант додав, що війна буде довгою. Рішення ж про вторгнення було прийнято одноголосно. 

"Це наша друга війна за незалежність. Це війна людства і людяності проти зла", - зазначив Нетаніягу. 

Ситуація в секторі Гази: що коїться на цей час

Станом на зараз ЦАХАЛ продовжує масовані ракетні та авіаційні удари по позиціях в секторі Газа. Офіційно стверджується, що вогонь ведеться виключно по об'єктах військової інфраструктури ХАМАСу. Втім, через заявлену Палестиною значну кількість загиблих мирних мешканців внаслідок коврових бомбардувань офіційний Єрусалим на заході звинувачують у військових злочинах.

Танки та бронемашини ізраїльської армії вже були помічені на території Гази. В самому ж секторі майже відсутнє світло та інтернет, колапсує медична система, мирні мешканці ризикують лишитися без води та їжі. 

Сам по собі ХАМАС не є надсерйозним противником для Ізраїлю. Це кілька десятків тисяч бойовиків - проти кількох сотен тисячь підготовлених солдат ЦАХАЛу. Вони значно програють Єрусалимові в технічному оснащенні, досвіді, якості озброєння тощо. Тобто рано чи пізно, більшою або меншою кров'ю, але ізраїльська держава знищить терористів. Хоча, перешкоди цьому ставить допомога терористам ХАМАСу від інших країн. 

Питання тут лише в тому, що далі. Поки що така стратегія виглядає як та, що несе для країни значно більше проблем, аніж користі. До того ж не варто забувати, що на стороні палестинців перебуває Іран, Туреччина та майже всі сусіди Ізраїля. Дехто з них вже прямо заявив про готовність направити війська в Палестину. А це вже створює серйозні ризики жахливої ескалації конфлікту аж до переростання його в глобальну світову війну, про що вже говорять лідери окремих держав. 

Тож скоріше за все, на думку деяких експертів, варто очікувати місяців боїв, за підсумками чого в якийсь момент Єрусалим заявить, що виконав усі цілі операції, та виведе війська з напівзруйнованої Гази, да залишаться в кращому випадку жалюгідні залишки ХАМАСу, які ще багато років не зможуть ніяк нашкодити Ізраїлю. Але навіть цей варіант наразі не виглядає очевидним на сто відсотків, тож залишається лише спостерігати за процесом та аналізувати його, опираючись на обстановку на полі бою - що і робитиме "Інформатор". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.