Володимир Ярославський також згадав про своїх колег Ектора Хіменеса-Браво та Ольгу Мартиновську
Вже п’ять років суддею кулінарного телешоу "МастерШеф" є Володимир Ярославський. Зараз в ефірі показують вже тринадцятий сезон цієї популярної програми. 44-річний шеф-кухар дав велике інтерв’ю, в якому, зокрема, розповів про зірки Мішлен в Україні та чи вигідно зараз в нашій країні відкривати ресторани.
Також Ярославський вкотре зазначив, що колега за шоу, Ольга Мартиновська є його найкращою подругою. Водночас Володимир вдячний долі за те, що він працює і товаришує з беззмінним головним суддею шоу "МастерШеф" Ектором Хіменесом-Браво.
"Я вважаю, їх (зірок Мішлен. - Ред.) і не буде. Поки що не буде. Мішлен - це платна історія. Країна або місто мають зробити внесок в один мільйон євро і на третій рік можуть дати якесь ранжування ресторанів. Але, перш за все, вважаю, що в нас не має гідних ресторанів Мішлен. Бо Мішлен не розповідає критерії, за якими оцінює ресторани, але приблизно ми ж можемо здогадуватися", - розповів Володимир на YouTube-каналі "Люкс ФМ".
По-перше, за словами Ярославського, це має бути локальна кухня. Вона має бути сучасною, креативною, красивою. Таким самим має бути і шеф-кухар закладу. По-друге, локальними мають бути і продукти. А з цим, особливо в умовах повномасштабної війни, складно, наголошує Володимир. Також зірка шоу "МастерШеф" розповів, що не має і великого попиту на таке. Бо українці люблять пробувати та відкривати щось іноземне.
Зірки Мішлен – це престижні нагороди від інспекторів найвпливовішого ресторанного рейтингу у світі. Вони є візитною карткою популярних ресторанів, гарантують високий рівень сервісу та викликають пильний інтерес у гурманів та туристів. Вперше рейтинг був опублікований 1900 року братами Едуардо та Андре Мішлен, засновниками відомої шинної компанії. Видання розповсюджувалось безкоштовно серед водіїв, які придбали шини Michelin. Серед іншого, довідник включив список рекомендованих придорожніх ресторанів.
У світі майже три тисячі ресторанів з зірками Мішлен. Найбільше їх у Франції - 625. В трійку входять також ресторани Японії (414) та Італії (380). Далі в рейтингу йдуть Німеччина, Іспанія, США та Велика Британія.
На запитання продюсера "Люкс ФМ" Євгена Фешака чи вигідно відкривати зараз ресторани в країні, Ярославський відповів, що ні. Куди вигідніше зробити бізнес з кількома точками фастфуду, наприклад, шаурми.
"Якісний ресторан потребує дуже багато уваги до деталей. В тебе має бути вишуканий сервіс, класні офіціанти. Ти витрачаєш багато часу та ресурсу на їхнє навчання. Час на дизайн, пошук тарілок, особливі продукти. Дуже багато потребує вкладень як людських, так і матеріальних. І потім ще гість такий вибагливий. В людей формуються певні очікування… А від шаурми ти очікуєш, щоб вона була просто смачна. Ти не чекаєш, щоб там була курка, яку вигулювали шість місяців, їла безглютеновий корм та бачила сонце. Ти не очікуєш. Ти хочеш майонез, пофіг з якого яйця та олії. Тобі пофіг яка курка, вона має бути соковитою".
Ярославський запевняє, що масовий бізнес заробляє більше грошей, а вести його набагато простіше, ніж ресторанний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.