Зірка фільму Будинок Слово: Мене взагалі вирізали зі сценарію, але потім побачили схожість із Путіним

Читать на русском

Актор Дмитро Олійник розповів, як потрапив на головну негативну роль, чому пивоваріння стало його великим захопленням та що трапилося з будинком його дідуся у Криму

Читать на русском
Дмитро Олійник
У театрільному світі Дмитро Олійник давно вже став зіркою завдяки виконанню негативних героїв

Актор Дмитро Олійник розповів, як потрапив на головну негативну роль, чому пивоваріння стало його великим захопленням та що трапилося з будинком його дідуся у Криму

Зірка театру “Золоті ворота” Дмитро Олійник зіграв одну з головних ролей у фільмі “Будинок “Слово”. А затвердили його на неї, часткового, завдяки схожості з Путіним. Актор розповів наскільки це співпадіння виявилося важливим, а також розповів, що трапилося з будинком його дідуся у Криму й поділився секретами домашнього пивоваріння за яке він перед самою війною отримав перший приз. Про все це він розказаав в інтерв’ю на YouTube-каналі Аліни Доротюк.

“Спочатку мене затвердили на іншу роль у “Будинку “Слово”. Але в останній момент цього персонажа взагалі вирізали зі сценарію і режисер запропонував мені зіграти головного антагоніста. Він у цьому фільмі став уоособленням всіх тих митців та інших людей, які доносили на інших і зрадили своїх з метою власної наживи, які готові були переступити через моральні людські цінності.

Режисер не заперечував, що шукав на цю роль актора який має схожі риси з Путіним. Напевно глядачі, які дивляться цю картину проводять ці паралелі й бачать це. Але схожість мого героя на Путіна не була головною метою. Якби ми робили його максимально схожим, тобто повторювали його рухи та поведінку, то це б була вже пародія. Я люблю жартувати, що окрім рис президента сусідньої недодержави у мене ще є риси британського актора Тома Хіддлстона, який зіграв Локі і з ним у мене набагато більше спільного”, - каже Дмитро Олійник. 

Роль у фільмі "Будинок "Слово" отримав завдяки схожості на Путіна
Роль у фільмі "Будинок "Слово" отримав завдяки схожості на Путіна

Актор народився та закінчив перший клас у Криму й тільки після цього переїхав до Чернівців. Але там залишився будинок його дідуся та бабусі, який після анексії Криму пограбували.

“Мій батько родом з Криму і я закінчив там перший клас та довгий час кожного літа відпочивав у бабусі з дідусем у селі. В останнє ми були там у 2013 році, коли помер дідусь і тому ми з батьком дуже важко переживаємо анексію Криму. Були сусіди, котрі доглядали цей будинок, але у 2018 чи 2019 році ми отримали від них фотографію. У нашому будинку вибили вікна та двері. Напевно, хотіли пограбувати.

Але в 2013 році батькові вдалося вивезти частково майно й нічого цінного там не залишилося. Після цього сусіди забили будинок дошками і він, напевно, досі так і стоїть. Гірше те, що з 2013 року ми не можемо поїхати на могилу його батьків та подивитися в якому вона стані. Це боляче”, - з сумом каже актор.

Багато хто з колег Дмитра зараз воює. Сам актор також стоїть на обліку і каже, що готовий піти воювати.

“Багато акторів зараз вже воюють і я стою на обліку і коли прийде мій час готовий взяти до рук зброю і піти воювати. Цей шлях розпочався і треба його доводити до кінця, тому що далі будуть страждати наші діти та наші онуки. Ця війна може тривати дуже довго, якщо ми її зараз не закінчимо. Є таке відчуття, що нас, тобто суспільство, підготовлюють до замороження конфлікту. В Києві навіть починають забувати про те що у країні йде війна. Наприклад я дуже рефлексую на засилля російської мови на вулицях”, - ділиться Олійник. 

Актор навчився варити таке пиво, що вже перемагає на великих конкурсах
Актор навчився варити таке пиво, що вже перемагає на великих конкурсах

Виграв фестиваль домашніх пивоварів

Виявилося, що Дмитро досяг певних успіхів не тільки у театрі та кіно, а й у мистецтві пивоваріння, бо перед самою війною посів перше місце на одному з фестивалів. А зараз він продає його на аукціонах у театрі за донати на ЗСУ.

“У мене є невеличка домашня пивоварня. Це каструля на 33 літри. Ця ідея у мене виникла випадково після того, як я подивився серіал “Пуститися берега”. Там один з персонажів у своєму гаражі закриває пиво. І в той момент я подумав, а що можна самому вдома варити пиво? Я довго не міг знайти справу, яка б мене переключала й давала можливість розслабити мізки. І раптом варіння пива для мене стало таким неймовірним відкриттям.

Я взагалі люблю готувати вдома і все що пов’язано з тим, що можна зробити й одразу презентувати комусь. Наша професія це про емоційні історії, про досвід, про енергетику. Коли ти репетируєш не завжди можеш отримати якийсь фітбек і сатисфакцію. А пиво ти можеш зробити й налити. Людина спробує та скаже, сподобалось чи ні. І ти починаєш далі додумувати рецепт, щось домальовувати і тобі так цікаво це конструювати і це теж певною мірою творчість.

Я вже довгий час варю пиво і в цьому році я двічі вийшов на фестиваль домашніх пивоварів. Коли ми говоримо про пиво багато хто може сказати: “Ну, що це за напій?! Це коли хлопці біля під’їзду сидять з двушками та п’ють”. Але так говорять, тому що в нас немає культури споживання цього напою, вона зовсім не розвинута. Вино асоціюється з чимось благородним, а пиво ні. Хоча у пива є безліч смаків, сомельє, енциклопедій по вивченню, дуже багато людей, котрі люблять. варять, колекціонують, пробують нові смаки, досліджують. Також є спеціальні судді, котрі вирішують правильність стилю. Коли ти пояснюєш це людям ти розумієш, що говориш їм про певну культуру споживання де люди шукають нові смаки: пиво з кокосом, з шоколадом, з різними додатками фруктів або овочів. Зараз популярні дуже томатні пива.

Я цього року представляв декілька своїх стилей від світлого до темного. А у 2022 році за два тижні до повномасштабного вторгнення, я виграв фестиваль домашніх пивоварів в одному зі стилей. Справжнє пиво може стояти роками, навіть живе. Іноді про нього кажуть, що у нього термін придатності три тижні. Це міф. Це означає, що на виробництві якийсь з процесів не правильно відбувається й воно кисне. В мене є міцне пиво яке стоїть вже чотири роки. Але міцність це не означає, що туди доданий спирт. Це відпрацьовують дріжджі”, - розпоідає Олійник.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.