Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що жорстокі обстріли росіян та проведення так званих "виборів" на ТОТ пов'язані
Сесія Ради Безпеки ООН, яку ініціювала Україна за підтримки Словенії, відбулася 15 березня і зібрала увагу міжнародної спільноти через проведення росією так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях. У більшості країн такі дії країни-агресорки викликали засудження.
Щодо квазівиборів рф на ТОТ на засіданні висловилася заступниця Генерального Секретаря ООН з політичних питань, Розмарі Дікарло. Вона заявила, що така ініціатива порушує "принципи, суверенітет та територіальну цілісність" іншої держави-члена ООН без її згоди. Дікарло також нагадала про резолюції Генеральної Асамблеї ООН, які засуджують підтримку "референдумів" та визнають їх невідповідними міжнародному праву. Більше того, попередні референдуми не створюють підстав для зміни статусу регіонів, наголосила вона. Щодо оголошених росією президентських "виборів" на окупованих територіях України з 15 по 17 березня, Дікарло вважає їх неприпустимими.
Управління Верховного Комісара ООН з прав людини підтвердило, що від лютого 2022 року в Україні загинуло 10 703 цивільних осіб, включаючи 594 дітей, і було поранено 20 146 мирних громадян, в тому числі 1 316 дітей. Проте, за словами Дікарло, ці цифри, найімовірніше, набагато вищі.
Постійна Представниця США при ООН, Лінда Томас-Грінфілд, заявила, що жорстокі обстріли та проведення так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях пов'язані. Вона засудила ракетний обстріл Одеси, який стався 15 березня, заявивши, що це насильство неприпустиме та прямо пов'язане з фіктивними президентськими виборами. Томас-Грінфілд підкреслила, що такі дії росії порушують принципи ООН та міжнародне право, і закликала всіх відстоювати ці принципи. Представниця Сполучених Штатів при Організації Об'єднаних Націй висловила рішучість щодо невизнання будь-яких "виборів", які відбуваються на тимчасово окупованих територіях України.
Україна наголосила на цинічних діях Кремля на форумі ООН. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що російська делегація не має права бути присутньою на засіданні Ради Безпеки. Він підкреслив, що жодна інша делегація не підтримала незаконні спроби росії провести "вибори" на тимчасово окупованих територіях України. Кислиця висловив стурбованість, що росія знову порушує основи міжнародного порядку, такі як принципи суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності. Він заявив, що така діяльність піддає сумнівам легітимність так званих "президентських виборів" у самій росії, бо вони не відповідають міжнародним демократичним стандартам.
Зазначаючи фактичну відсутність конкуренції, Кислиця підкреслив, що всі потенційні опоненти путіна або зникли, або були затримані, або змушені покинути країну. Щодо учасників так званих "виборів", вони, за його словами, також не володіють реальною політичною силою.
Крім того, Кислиця вказав на факти, які свідчать про зловживання росією своїм статусом окупаційної держави для фальсифікації результатів "виборів". Він наголосив, що окупанти застосовують різні методики тиску проти місцевого населення, включаючи залякування, обмеження доступу до медичних та соціальних послуг, погрози депортацією та конфіскацією майна.
Звертаючись до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, Кислиця підкреслив шокуючі факти воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених російськими окупантами. Ці злочини включають тортури, вбивства мирних жителів, зґвалтування, сексуальне насильство та насильницьку асиміляцію. У контексті описаних подій, Кислиця закликав міжнародну спільноту утриматися від визнання таких псевдовиборів і нагадав про необхідність збереження міжнародної юридичної та політичної дискримінації проти режиму, що порушує основні принципи свободи і демократії.
У суботу, 16 березня, в росії другий день так званих “виборів” президента, на яких вкотре переобирають володимира путіна. Росіяни помітили, як після закриття виборчих дільниць бюлетені почали просто викидати: ввечері на відео зняли, як спостерігачі після припинення голосування почали діставати назад бюлетені із боксів та знищувати їх, закидаючи у шредер для паперу. В Якутії шамани щоб розважити виборців влаштували танці з бубнами. Також вони проводили обряди – розпалювали багаття у приміщенні та розмахували руками перед росіянами, які покірно це все спостерігали і знімали на телефони.
Нагадаємо, що світ не планує визнавати результати "виборів президента", які росія проведе на тимчасово окупованих територіях України 17 березня. "Голосування" західні та європейські країни називають нелегітимними. Ще звучать слова про провокацію.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Дізнайтеся, хто буде змагатися в політичній гонці проти путіна, які його конкуренти та чи мають вони шанси на існування. Приєднуйтесь, щоб обговорити цю тему.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.